Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[DLL] Błąd przy ładowaniu biblioteki DLL w C++Builder

Ostatnio zmodyfikowano 2017-01-20 14:43
Autor Wiadomość
SaymonX
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[DLL] Błąd przy ładowaniu biblioteki DLL w C++Builder
» 2017-01-20 09:16:17
Witam,

Od kilku dni próbuję podpiąć dynamicznie bibliotekę DLL w tworzonej aplikacji w C++Builder (RAD Studio XE). Biblioteka została wcześniej skompilowana w MS Visual Studio Express 2015.
Podczas próby załadowania biblioteki:

hDll = LoadLibrary( "vision.dll" );

funkcja zwraca NULL i pojawia się błąd systemowy: "Nie można uruchomić programu, ponieważ na komputerze nie znaleziono ucrtbased.dll."
Po głębszym przeanalizowaniu problemu w sieci okazuje się, że jest to problem z systemowymi bibliotekami CRT.
Niestety nie wiem jak przeskoczy ten problem a pilnie potrzebuję wykorzystać tak stworzone biblioteki Visual Studio.

P-156699
j23
» 2017-01-20 11:20:56
A jakieś szczegóły dotyczące tej biblioteki?
P-156703
SaymonX
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-01-20 14:43:56
Problem rozwiązany, w folderze C:\Program Files (x86)\Windows Kits\10\bin\x86\ucrt znalazłem wymagany plik ucrtbased.dll i skopiowałem do folderu z uruchamianą aplikacją.

Generalnie przygotowuję się do napisanie aplikacji, która będzie wykorzystywać bibliotekę OpenCV, jednak tej biblioteki za nic w świecie nie mogę zaimplementować bezpośrednio w aplikacji pisanej w RAD Studio XE (C++Builder). Samych źródeł tej biblioteki nie idzie skompilować pod Builderem, setki błędów już przy samej kompilacji.

Z kolei pod Visual Studio biblioteka kompiluje się bez najmniejszych problemów, wiec jedynym rozwiązaniem jakie przyszło mi do głowy to napisać funkcje analizy obrazu w VC i w formie biblioteki DLL zaimportować do aplikacji głównej pisanej w C++Builderze.
P-156704
« 1 »
  Strona 1 z 1