Prawa autorskie
Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się!

Prawa autorskie

AutorWiadomość
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Prawa autorskie
» 2010-05-29 23:57:07
Robie gre od dłuższego czasu. To taki większy projekt, w sumie za jakiś czas powinienem go wystawić na forum to sami zobaczycie. No ale problem tkwi w tym że mam zapożyczoną muzę z innych gier. Z gry nie mam zamiaru czerpać zysków no ale czy udostępnienie gry z nie swoją muzą jest legalne? I ewentualnie co za to grozi? Gra bez muzy to już nie to samo, a sam stworzyć to już wcale odpada, więc jak sobie z tym poradzić?
P-17329
» 2010-05-30 00:46:34
Nawet jeśli to większy projekt to raczej się nikt nie przyczepi, jeśli już to napiszą do Ciebie raczej o usunięcie, Ty wtedy dasz inny kawałek :)
zależy co to za muzyka ale możesz też napisać maila do producenta z prośbą o możliwość użycia tego, że to nie będzie głównie do słuchania a może się przydać w celach promocyjnych xD
wszystko zależy czy to aż taki projekt i czy uważasz, że spokojnie wydostanie się on poza tą stronę daleko w przestworza internetu (: jak takiego rozmachu raczej mieć nie będzie to możesz być spokojny
P-17336
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-05-30 00:53:40
Ta muzyka to takie melodyjki do sluchania w tle.
A rozmach to zobaczymy:)
No i dzieki za info, to jednak zostwie je w projekcie do
momentu az sie ktos przyczepi.
P-17337
» 2010-05-30 02:01:09
Jeżeli wskażesz właściciela każdego z dźwięku w jakichś creditsach czy coś takiego to teoretycznie możesz wykorzystać czyjeś dźwięki - mimo wszystko na własne ryzyko.

Nie podając jednak autorów każdego z dźwięków można domniemywać, iż Ty jesteś ich autorem (bądź ktoś inny powieli je dalej uważając, iż są nieznanego pochodzenia). W tym przypadku jest to już nielegalne i karalne.

Polecam zapoznać się ustawą http://pl.wikisource.org/wiki/Prawo_autorskie_(ustawa) oraz poczytać o konsekwencjach.

Mimo wszystko radzę o wykorzystanie darmowych zasobów z sieci bądź wystąpić do danej firmy o takowe pozwolenie jeżeli nie chcesz mieć żadnych nieprzyjemności w przyszłości.
P-17338
« 1 »
 Strona 1 z 1