Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Konfiguracja Code::Blocks

Ostatnio zmodyfikowano 2017-05-19 17:14
Autor Wiadomość
addam23
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Konfiguracja Code::Blocks
» 2017-05-15 22:15:19
Witam! Czy mógł bym mi ktoś napisać jak mam zainstalować MinGW 64 (razem ze wszystkimi ustawieniami w instalatorze i zmiennymi środowiskowymi), tak abym mógł pisać programy w c++ i https://www.sfml-dev.org/ oraz co i skąd mam skopiować do folderu z plikiem .exe aby można było uruchomić go na dowolnym komputerze.
P-161169
j23
» 2017-05-16 13:02:04
* instalujesz MinGW
* do zmiennej środowiskowej PATH dodajesz ścieżkę <MinGW>\bin. Powinieneś usunąć ścieżkę do poprzedniej wersji MinGW.
* odpalasz C::B.
* w Settings -> Compiler -> Toolchain executables (dla GNU GCC Compiler) klikasz Auto-detect. Powinna ustawić się ścieżka do nowego MinGW. Jeśli nie, ustaw ją ręcznie.
* i tyle.

Jeśli chodzi o SFML, prawdopodobnie będziesz musiał ją skompilować u siebie, bo binarki dostępne na stronie mogą być niekompatybilne z twoją wersją MinGW.
P-161194
addam23
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-05-16 20:45:16
A SFML mogę już sobie kompilować jakim chce kompilatorem, byle bym później używał tego kompilatora w projekcie ?
P-161214
j23
» 2017-05-17 11:33:52
Tak. Przy pomocy cmake możesz sobie wygenerować makefile dla MinGW lub VC.
P-161224
addam23
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-05-19 17:14:18
Dobra zrobiłem tak:

1. Instaluje code blocks bez kompilatora
2. Instaluje MinGW-W64
Version       - 7.1.0
Architecture  - i686
Threads       - posix
Exception     - sjlj
Build Version - 0
3. Dodanie MinGW\bin do path
4. Kopiuje ustawienia kompilatora w Code Blocks, zmieniam ścieżkę na MinGW\ i w zakładce poniżej z mingw32-gcc.exe na  i686-w64-mingw32-gcc.exe i tak samo z resztą poza windres.exe i mingw32-make.exe
5. W ustawieniach debuggera zmieniam Executanle path na mingw64\bin\gdb.exe
6. Instaluje CMake ze ścieżką w path
7. Pobieram i wypakowuje pliki source SFML.
8. Otwieram CMake
source code - SFML-2.4.2\ (folder w którym jest CMakeList.exe)
binaries - SFML-2.4.2\LIB (folder utworzony przeze mnie)
Configure - MinGW makefile i Use default native compilers

I dostaje komunikat :
Error in configuration process, project files may be invalid

A  w konsoli jest:
CMake Error: CMake was unable to find a build program corresponding to "MinGW Makefiles".  CMAKE_MAKE_PROGRAM is not set.  You probably need to select a different build tool.
CMake Error: CMake was unable to find a build program corresponding to "MinGW Makefiles".  CMAKE_MAKE_PROGRAM is not set.  You probably need to select a different build tool.
CMake Error: CMAKE_C_COMPILER not set, after EnableLanguage
CMake Error: CMAKE_CXX_COMPILER not set, after EnableLanguage

Z tego co zrozumiałem to nie mam Kompilatora ,ale przecież przed chwilą go instalowałem i dodałem do PATH. Więc w czym jest problem?

==========

Dobra wystarczyło zrestartować komputer.
P-161301
« 1 »
  Strona 1 z 1