Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Duże liczby

Ostatnio zmodyfikowano 2017-06-16 14:55
Autor Wiadomość
mateczek
» 2017-06-15 20:48:44
, to nie trzeba nawet sprawdzać ich zawartości.
 Jak tam kto chce. Ja po prostu wyrównałem se długość stringów by zastosować już gotowy operator dla dowolnie wprowadzonej liczby
P-162583
jankowalski25
» 2017-06-15 22:03:08
@mateczek: Jeśli długości są różne, to ten krótszy ciąg będzie zawsze mniejszą liczbą. A co do zer, to lepiej je wstawić logicznie, a nie fizycznie. Czyli "jeśli indeks jest poza zakresem, to użyj cyfry zero" (w sumie to bardziej pasuje, gdyby ktoś chciał te dwie wartości na przykład dodać, ale przy porównaniu jest zbędne).
P-162584
mateczek
» 2017-06-15 22:36:10
ja tylko usiłuję przedstawić mój ciąg rozumowania.
1. Jeśli stringi są tej samej długości to można je porównać klasycznym operatorem
C/C++
string a, b;
if( a > b );

Więc skoro porównanie już jest zrobione to jedynie co mi zostało to wyrównać rozmiar wczytanych liczb. Wcale nie twierdzę, że to jedynie słuszne rozwiązanie. Kolega pytał co zrobiłem insert w programiku no to wyjaśniam . 
 

Kiedyś się spotkałem z takim małym żartem. :)
Co robi programista jak musi zaparzyć herbatę?? 
1 nalewa wodę do czajnika
2 włącza czajnik
3 czeka na zagotowanie.
4 wrzuca saszetkę do kubka
itd....

A teraz drugie pytanie. Co robi programista gdy w czajniku już jest woda??
1 Wylewa wodę z czajnika
2 uruchamia procedurę nr - 1

A kto nigdy tak nie zrobił niech pierwszy rzuci kamień :P

P-162586
pekfos
» 2017-06-16 14:55:02
A kto nigdy tak nie zrobił niech pierwszy rzuci kamień :P
https://www.czajnikowy.com.pl​/jak-prawidlowo-gotowac-wode-do​-herbaty-ile-razy-wolno-gotowa​c-wode​/
Wyrównanie stringów to nie 'wylanie wody'. Jeśli są nierówne, wynik jest z góry znany i używasz go żeby wyrównać stringi i obliczyć wynik w dalszej części kodu. Skomplikowałeś kod i zmieniłeś przypadki optymistyczne w pesymistyczne - miały być najszybsze, a z tym dopisywaniem zer na początek stringa są najwolniejsze. Na takie rozwiązanie po prostu nie ma uzasadnienia.
P-162594
1 2 « 3 »
Poprzednia strona Strona 3 z 3