Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Przypisanie informacji o dacie i czasie do zmiennej

Ostatnio zmodyfikowano 2010-06-21 14:59
Autor Wiadomość
McAffey
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Przypisanie informacji o dacie i czasie do zmiennej
» 2010-06-20 12:43:58
Witam! Znalazłem na internecie sposób aby pobrać z systemu informacje o dacie i godzinie w winapi :
[CODE]time_t rawtime;
struct tm * timeinfo;

time ( &rawtime );
timeinfo = localtime ( &rawtime );

MessageBox(0,asctime (timeinfo),"data i godzina",MB_ICONINFORMATION); [/code]

Jednak nie wiem jak "asctime (timeinfo)" podzielić i poprzypisywać do zmiennych w ten sposób, żeby mieć w jednej zmiennej tylko dzień miesiąca (pozostałe informacje są już dla mnie mniej ważne) Tak żeby np w zmiennej int'owej "dzien" dzisiaj przypisało wartość "20". Jeśli ktoś ma jakieś rady, to zamieniam się w słuch. Dziękuję i pozdrawiam
P-18175
DejaVu
» 2010-06-20 13:21:12
Pobranie czasu nie wynika z WinAPI - Ty tylko za pomocą niego wyświetlasz czas. Możesz określić format daty za pomocą funkcji strftime. Konwersji możesz dokonać również za pomocą funkcji sscanf bądź odczytać dane ze struktury tm (którą zwraca localtime).
P-18176
McAffey
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-06-20 13:29:23
Dzięki, dokładnie o to mi chodziło. Dla pokoleń dodam link gdzie jest wiele przydatnych informacji odnośnie tego - http://kursy.ddt.pl/?LessonId=109.
P-18177
McAffey
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-06-21 13:45:44
Mam kolejne pytanie. Na stronie do której link podałem nie znalazłem informacji o tym. A interesuje mnie mianowicie, czy można jakoś z systemu pobrać informacje o tym ile dni ma aktualny miesiąc. To tak bardziej dla ciekawostki, bo wiadomo ze mogę po prostu przypisać to ręcznie, oczywiście nie było by dużo roboty bo miesięcy w roku jest tylko 12, ale tak byłem ciekaw czy ktoś z was wie. Dziękuję i pozdrawiam
P-18214
DejaVu
» 2010-06-21 14:59:51
Wątpię czy istnieje coś takiego. Liczba dni w roku jest z góry określona tak samo jak liczba dni w poszczególnych miesiącach.

/edit:
Jeżeli coś takiego istnieje to ewentualnie w WinAPI (windows.h).
P-18216
« 1 »
  Strona 1 z 1