Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

STL na maturze z informatyki

Ostatnio zmodyfikowano 2017-06-23 21:27
Autor Wiadomość
Euvarios
Temat założony przez niniejszego użytkownika
STL na maturze z informatyki
» 2017-06-22 14:12:36
Jestem w technikum informatycznym i za rok będę zdawał m.in. maturę z informatyki. Pewnie już domyślacie się czego dotyczy pytanie. Czy podczas zdawania matury mogę używać biblioteki STL? Jest tam pełno zadań na np. znalezienie najmniejszej/największej liczby czy np. posortowanie danych. Przy pomocy STL można to zrobić jedną linijką kodu. Czy jest to dozwolone? Z tej perspektywy wygląda to dość komicznie. Dają ci zadanie na posortowanie, kilkanaście linijek miejsca a ty piszesz 1/2 liniki i do następnego zadania.
P-162766
Hacper
» 2017-06-22 14:17:44
Myślę, że można. Na olimpiadzie informatycznej bez problemu można używać takich bibliotek jak: algorithm, w której znajduje się funkcja sort(), służąca do posortowania tablicy. Jednak warto się nauczyć własnej jak to robić samemu. Nigdy nie wiadomo co się może trafić.
P-162767
garlonicon
» 2017-06-22 16:11:25
Cóż, zwykle musisz wstrzelić się w klucz. Jeśli masz coś posortować, to raczej trzeba napisać pętlę, bo
std::sort
 może nie przejść (chyba, że sortowanie jest jakimś marginalnym elementem i nie stanowi głównej części zadania).

Na olimpiadzie informatycznej bez problemu można używać takich bibliotek
Olimpiada to nie matura. Na olimpiadzie nie masz zadań z teorii, nie ma również niczego z Accessa ani Excela - jest samo programowanie.

Podobny temat: Matura z Code::Blocks a standard c++11
P-162769
pekfos
» 2017-06-23 21:27:39
Dają ci zadanie na posortowanie, kilkanaście linijek miejsca
W części teoretycznej masz znać algorytm. W części praktycznej możesz używać STLa do woli.
P-162792
« 1 »
  Strona 1 z 1