Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Code::Block nie działający breakpoint

Ostatnio zmodyfikowano 2017-07-12 21:14
Autor Wiadomość
GrhuGhu
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Code::Block nie działający breakpoint
» 2017-07-12 18:52:28
Witam.
Wczoraj w moim IDE (Codeblock 16.01 kompilator GNU GCC) przestał działać breakpoint podczas debugowania. Wcześniej działał bez zarzutów jednak teraz nie ważne ile wstawię i gdzie wstawię breakpointy program leci dalej. Nie pomogła nawet reinstalacja. Jestem zielony w sprawach związanych z IDE więc nie wiem nawet jakie informacje podać (oraz czy wybrałem dobry dział na forum :/ ) ale dodam, że breakpoint chyba "zepsuł" się gdy wczoraj po raz pierwszy używałem modułu SFML/network z SFML 2.4. Nie zmieniałem nic w opcjach cb.

@Edit: Nie tylko breakpoint nie działa lecz wszystko co związane z zatrzymaniem programu na określonej linii kodu.
P-163224
jankowalski25
» 2017-07-12 19:16:54
Sprawdź, czy używasz wersji Debug, a nie Release.
P-163225
GrhuGhu
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-07-12 19:28:39
Jeżeli dobrze zrozumiałem to chodzi o "Build target" i niestety nie działa ani przy release ani przy debug.
Właśnie zauważyłem, że "Watches" też nie działa najlepiej (a raczej w ogóle nie działa...) wyświetla informacje tylko o jednej zmiennej (na początku programu) i nie zwraca uwagi na zmianę wartości tej zmiennej oraz tworzenie nowych zmiennych (zmienna typu char, watches pokazuje, że ma wartość -1'\377'). Czyżby z całym debuggerem było coś nie tak?
P-163226
jankowalski25
» 2017-07-12 20:58:10
Czyżby z całym debuggerem było coś nie tak?
Sprawdź, czy sam debugger działa bez Code::Blocksa. Uruchom spod konsoli plik "gdb.exe" (jeśli nie jest w PATH, to najpierw przejdź za pomocą "cd" do folderu, w którym się znajduje).
P-163227
carlosmay
» 2017-07-12 21:05:36
Podstawowe pytanie. Czy tworzysz nowy projekt, czy wolny plik cpp?
W wolnym plik cpp CB nie ma opcji debuggera, tylko w projekcie.
P-163228
GrhuGhu
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-07-12 21:14:41
Chyba działa... Otrzymuje w konsoli coś takiego:
GNU gdb (GDB) 7.6.1
Copyright (C) 2013 Free Software Foundation, Inc.
License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
This is free software: you are free to change and redistribute it.
There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.  Type "show copying"
and "show warranty" for details.
This GDB was configured as "mingw32".
For bug reporting instructions, please see:
<http://www.gnu.org/software/gdb/bugs/>.
(gdb)

Wiem, że debugger działa tylko na projektach. Przed napisaniem postu sprawdziłem też czy tylko dany projekt nie debuguje się poprawnie, czy wszystkie. No i niestety wszystkie, nawet te które niedawno normalnie debugowałem nie chcą się debugować poprawnie.

@edit: Problem sam się rozwiązał, a debugger znowu działa normalnie.
P-163229
« 1 »
  Strona 1 z 1