Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Menu w terminalu

Ostatnio zmodyfikowano 2017-07-24 13:15
Autor Wiadomość
Anim
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Menu w terminalu
» 2017-07-24 12:33:26
Cześć.

Chciałbym zrobić menu sterujące dla odczytywanych danych z pliku. Przy czym chciałbym to zrobić na takiej zasadzie, że program będzie sobie działał, a w tle ciągle będzie uruchomione menu, czyli:

- uruchamiam program i otwieram plik. W terminalu w sposób ciągły są wypisywane dane z pliku. Natomiast jeśli nacisnę jakiś klawisz funkcyjny zgodny z menu, to wykona się określona akcja, na przykład wypisywanie się zatrzyma, bądź zaczną być wypisywane dane co drugi wers z pliku


I tutaj pojawia się moje pytanie: jak to zrobić? :) Chodzi mi przede wszystkim o funkcje przechwytujące sygnał z klawiatury. Myślałem o bibliotece ncurses [pracuję na Linuksie]. Jednak nie wiem, które funkcje byłyby odpowiednie. Bo instrukcje warunkowe if, switch same w sobie się nie nadadzą, bo jednak w nich musiałbym mieć 'interakcję' co jeden obieg pętli, a to mnie nie urządza.

Pozdrawiam.
P-163530
pekfos
» 2017-07-24 13:01:47
Miej 2 wątki: jeden jest zablokowany na oczekiwaniu na wejście z klawiatury, drugi robi robotę. Jeśli coś odpowiedniego naciśniesz, zablokuj wątek pracujący.
P-163531
Anim
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-07-24 13:15:02
Hm... Czyli wątki czas zacząć... dobrze... :) Pójdę za Twoją radą :)
P-163533
« 1 »
  Strona 1 z 1