Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Windows Form Application i eksport danych do pliku tekstowego

Ostatnio zmodyfikowano 2017-08-21 15:47
Autor Wiadomość
bodzio05
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Windows Form Application i eksport danych do pliku tekstowego
» 2017-08-14 11:12:01
Witam!

Mam pewien problem z prostym programem obliczeniowym, na końcu którego chciałbym umieścić button "Generuj raport". Docelowo miałby to być przycisk umożliwiający wygenerowanie pliku (pdf, docx lub txt) z zapisanymi wynikami.

I tu moje pytanie. Ponieważ jestem nowicjuszem, nie do końca rozumiem jeszcze kwestię instalowania bibliotek (a rozumiem że bez tego nie stworzę pliku pdf lub docx) oraz nie wiem, jak w WFA wywołać bibliotekę "fstream", która działała mi aplikacji konsolowej.

W jaki sposób zrobić to prosto i sensownie?
P-163965
mateczek
» 2017-08-15 14:40:53
ten "windows form application" to w c++ czy w c#?? Jeśli to drugie to zwyczajnie musisz poszukać odpowiedników klasy fstream dla c#. A jeśli to pierwsze to "fstream" powinno zadziałać dokładnie tak samo jak w aplikacji konsolowej
P-163997
bodzio05
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-08-16 08:49:00
C++

Okej, ale w którym miejscu to 'fstream' wywołać? W wersji konsolowej bezproblemowo działało #include <fstream>, natomiast w WF nie wiem gdzie to umieścić i w jakiej formie.
P-164014
mateczek
» 2017-08-16 12:54:29

      Okej, ale w którym miejscu to 'fstream' wywołać?
Ty powinieneś najlepiej wiedzieć co i kiedy chcesz zapisać. Ewentualnie zapytaj wróżkę :P.  Ja bym stworzył przycisk "zapisz" i w obsłudze tego przycisku dokonał zapisu do pliku :)

Ps. Dziwne pytania zadajesz :P
P-164020
bodzio05
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-08-17 08:48:41
Dlaczego dziwne? Jestem początkujący, to i pytania mogą być dla starych wyjadaczy trochę wzięte z czapy ;D

Chodzi mi o to, że w zwykłej aplikacji konsolowej, na początku mam szereg poleceń typu #include. I tutaj sobie wpisałem #include <fstream> i wszystko chodzi.

Natomiast w Windows Form nie widzę w kodzie żadnego miejsca, w którym byłoby coś takiego. Stąd moje pytania ;)
P-164049
mateczek
» 2017-08-17 10:40:42
najlepiej dodać u samej góry pliku w którym chcesz użyć :) Chłopie nikt ci nie odpowie bo nikt nie jest wróżką. Bo i skąd ktoś po drugiej stronie forum ma wiedzieć co masz za program jak wygląda z jakich plików się składa. Ja to nawet mam poważne wątpliwości czy twój program jest aby napweno w C++!!! bo hasło "windows form application" z reguły tyczy się c#


A aplikacje konsolowe próbowałeś pisać obiektowo ?? wiesz co to obiekt?? klasa??
Umiesz dzielić klasy na  plik nagłówkowy klasy i plik implementacji??

http://cpp0x.pl/kursy/Programowanie-obiektowe-C++/Podstawy/Klasy-i-obiekty-Wprowadzenie-do-programowania-obiektowego/487

napisz sobie aplikacje konsolową w c++ która będzie się składała z klasy której nagłówek z grubsza przedstawiłem niżej

C/C++
class mstring {
    string tekst;
public:
    mstring( string s ); // konstruktor
    void zapisz() // metoda klasy zapisująca do pliku
   
}

uzupełni klasę o  plik implementacji. A następnie użyj obiekt klasy mstring  w funkcji main. Cały projekt będzie się składał z 3 plików

mstring.h, mstring.cpp i main.cpp

P-164050
bodzio05
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-08-17 12:43:16
Projekt zdecydowanie jest C++ ;)

Dziękuję za pomoc, udało mi się metodą prób i błędów ogarnąć. Do istniejącego Solution dodałem nowy projekt, który jest aplikacją konsolową generującą plik txt. W głównym projekcie umieściłem przycisk, który uruchamia ten konsolowy. Teraz tylko muszę ogarnąć pobieranie informacji z jednego do drugiego oraz zapis pliku tekstowego do interesującej mnie lokalizacji.

Dziękuję za odzew ;)
P-164051
pekfos
» 2017-08-21 15:47:16
Do istniejącego Solution dodałem nowy projekt, który jest aplikacją konsolową generującą plik txt. W głównym projekcie umieściłem przycisk, który uruchamia ten konsolowy.
Ok, rozwiązanie idiotyczne już padło. Teraz możesz zrobić to jak należy. Ta aplikacja okienkowa też jest w C++, więc albo z tym skłamałeś, albo nie umiesz programować na tyle, żeby pisać aplikacje okienkowe*. Kursy powinny zabraniać wyklikiwania wszystkiego, skoro to nie jest oczywiste, że dodanie biblioteki nie zmienia języka w którym się pisze. Jeśli kurs z którego się uczysz WFA pokazuje, jak się dodaje przycisk z edytora, a nie jak się go wprowadza z poziomu kodu, to nie masz w tym momencie dość wiedzy żeby zrobić z takiego kursu właściwy użytek.
P-164167
« 1 »
  Strona 1 z 1