Prędkość jednego cyklu pamięci SRAM oraz DRAM
Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się!

Prędkość jednego cyklu pamięci SRAM oraz DRAM

AutorWiadomość
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Prędkość jednego cyklu pamięci SRAM oraz DRAM
» 2017-09-03 23:12:14
(o SRAMie) prędkość dostępu jest około 7 razy szybsza od DRAM (1 cykl SRAM wynosi około 10 ns, natomiast w DRAM około 70 ns). Szybkość ta dotyczy dostępu swobodnego (czyli kolejne odczytywane dane są ulokowane pod różnymi adresami), w przypadku odczytu danych z sąsiednich komórek adresowych szybkość pamięci SRAM i DRAM jest jednak porównywalna.
 Wikipedia o SRAM
*Jako jeden cykl rozumiem odczyt jednego słowa*

Czy to prawda? Ostatnio @Saran podesłał coś tego typu, ale @Elaine to zweryfikował, stąd moje pytanie, czy te dane są poprawne? No i czy to jakieś uniwersalne czasy, czy będą się znacząco zmieniać w zależności od jakiegoś parametru (CL itd.)?
P-164569
» 2017-09-04 11:58:42
pojedyncza komórka SRAM to przerzutnik RS. A komórka dram to kondensator i separujący tranzystor. DRAM jest tańszy i można lepiej upakować(z zasady wolniejszy). Pytanie w stylu ile wyciąga diesel a ile benzyna.
Ps. to parametry zależą od technologi a nie technologia od parametrów

Inne porównanie: Magistrale równoległe z zasady są szybsze, ale mimo to nowoczesne dyski są na szeregowej SATA. Więc co jest lepsze magistrala równoległa ATA czy SATA?? Ile wynosi transfer dysku SATA a ile ATA?? Ile wynosi prędkość zapisu na pendrive?? Po prostu nie nie da się odpowiedzieć na takie pytania. Tak jak nie da się powiedzieć na pytanie jaką prędkość osiąga "diesel".


PSS. SRAM stosuje się np w pamięciach cash procesorów. podobnie jak magistrale równoległe łączą ze sobą komponenty procesora Więc z zasady są szybsze.
P-164571
« 1 »
 Strona 1 z 1