Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[QT] błąd kompilacji

Ostatnio zmodyfikowano 2017-10-17 15:26
Autor Wiadomość
mateczek
» 2017-10-15 17:06:01
"Wprawdzie wiele bibliotek instaluje się tam łatwiej, ale Qt do nich nie należy."

Bo wiele bibliotek pod windows trzeba kompilować ze źródeł. A w repozytoriach linuksa są już skompilowane. Że bywa to problematyczne nie tylko dla początkujących to choćby przykładowy wątek http://cpp0x.pl/forum/temat/​?id=22592&p=8 Takie wątki pojawiają się regularnie. W takim przypadku użytkownik linuxa ma tą przewagę, że może pobrać biblotekę gotową do działąnia z repozytoriów. Jedno polecenie i już może programować
sudo apt-get install libqmp-dev
 Dlatego napisałem, że z wieloma bibliotekami na linux jest prościej.

QT zaś dostarcza środowisko deweloperskie wraz z instalatorem dla wszystkich systemów. Więc w przypadku tej biblioteki Linux niczego nie upraszcza. Autor  prawdopodobnie pobrał sam qt-Creator miast całego SDK (po prostu ściągnął nie ten plik).

Częsty przypadek na forum "codeblocks nie działa" I można prawie w ciemno dać odpowiedź "pobierz tą wersję z mingw w nazwie". To rozwiązuje 90% problemów z codeblocks.
P-165776
Breakermind
» 2017-10-15 17:25:28
Ok, lecz tak prawdę mówiąc qt na windows nie odpalało jak trzeba (po instalacji odpowiedniego pliku i nie miałem pojęcia why. Nie chciało kompilować. Przerost formy nad treścią jak dla mnie. Lepiej się androida i java uczyć niż męczyć z qt).


P-165778
Signore_Ercole
» 2017-10-15 19:56:56
Nie miałem żadnych problemów z instalacją i konfiguracją QT, i to instalowałem kompilator x64 z visuala. Wystarczy zainstalować visual 2013 lub 2015, lub 2017 wraz z kompilatorem do C++, później ewentualnie CMake i debugger. Wszystko jest opisane na internecie. Faktem jest, że chwilkę schodzi z tym ale nie jest to jakieś mega trudne. Pozdrawiam
P-165792
mateczek
» 2017-10-17 10:49:25
jeśli masz chęć lub potrzebę by pracować na kompilatorze 64bity microsoftu to ok. Trochę pokombinujesz i chwilę schodzi i będzie Ci działać. Natomiast instalator dostarczony bez problemu sam instaluje z marszu środowisko dla mingw. I jeśli ktoś chce po prostu uczyć się programowania, To nie ma znaczenia czy jego program skompiluje mingw czy visual. Takie rzeczy jak wybór konkretnego kompilatora przychodzi później. A osoba która tego naprawdę potrzebuje będzie na takim poziomie że sama będzie wiedziała jak sobie podmienić kompilator(będzie to naturalne).

 Jeśli ktoś nie jest wstanie udzielić odpowiedzi na pytanie:  "dlaczego konkretnie chce kompilator visualc++" zwyczajnie go nie potrzebuje :P 
P-165834
Breakermind
» 2017-10-17 12:45:59
Jak ktoś ma mózg i chce pisać na desktop (gry,aplikacje itp.) to nie bawi się w jakieś śmieszne Qt tylko instaluje
Visual studio (C++, lub C#) lub idzie na gotowy silnik do produkcji gier i się nie męczy w jakiś cudactwie.

Qt szybciej dla IoT i różnych urządzeń do sterowania jakimiś wyświetlaczami, sterownikami.

A tak nawiasem mówiąc to trochę przekombinowane są te biblioteki, zakręcona dokumentacja i strasznie mają "żydowski" support tzn. niczego się tam nie idzie dowiedzieć, jakby świętego grala co najmniej wymyślili.

Ps. Nawet Nokia się przeniosła na Androida i pozbyła tego dziwactwa (jeśli dobrze pamiętam).
P-165835
michal11
» 2017-10-17 13:39:02
Tak, szczególnie C++/CLI ma większy rynek niż QT.

QT jest już de facto standardem jeżeli chodzi o aplikacje okienkowe jeżeli firma pisze w C++.
P-165836
Breakermind
» 2017-10-17 14:02:25
Tak się pocieszają Ci co piszą w Qt. :D :D :D.
Podaj przykład kilku tych aplikacji które są ogólnie znane i używane na świecie?
P-165837
Elaine
» 2017-10-17 15:26:41
VLC, VirtualBox, Maya?
P-165838
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2