Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Debugger][Podgląd zmiennych]

Ostatnio zmodyfikowano 2018-01-29 12:27
Autor Wiadomość
HappyEnd
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Debugger][Podgląd zmiennych]
» 2018-01-28 13:03:13
Do pisania używam Falcon C++, chciałem podejrzeć wartości zmiennych w trakcie wykonywania się programu, jak zawsze ustawiłem BreakPointa i włączyłem kompilację. I tu sedno problemu, bo po lewej stronie w zakładce Variables nic się nie pokazuje, pusto. Zawsze wyświetlały się tam zmienne i ich wartości, co zrobić żeby wyświetlały się tam zmienne i odpowiadające im wartości ??? Istnieje może jakiś osobny debugger? Ogólnie jestem początkującym i jestem trochę zielony także jeśli to coś łatwego do rozwiązania to plz o wyrozumiałość ;p.
P-169075
pekfos
» 2018-01-28 13:48:06
Jako rozwiązanie proponuję użycie lepszego środowiska. A więc takiego które jest rozwijane i ma jakąś popularność.
P-169077
HappyEnd
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-01-28 14:03:58
Nie chce robić overkilla, i używać VS do pisania programów, których zadaniem jest posortowanie tablic itd. Próbowałem używać VS ale znacznie szybciej i wygodniej jest mi używać do takich celów Faclona. Bo z tego co pamiętam w VS musiałem tworzyć całe projekty, co powodowało wolniejszą kompilację. CodeBlocks może jest wyjściem?
P-169079
pekfos
» 2018-01-28 14:32:23
Bo z tego co pamiętam w VS musiałem tworzyć całe projekty, co powodowało wolniejszą kompilację.
Raczej dodatkową biurokrację. Możesz zawsze mieć 1 projekt i wykorzystywać go wielokrotnie do krótkich testowych programów. CodeBlocks pozwala na kompilację pojedynczych plików.
P-169080
geceves
» 2018-01-28 19:42:14
@HappyEnd,

Narzędzia są od tego aby pomagać ;) To, że jest duże nie znaczy, że to overkill.

VS normalnie obsługuje projekty bez tworzenia projektu po prostu otwierając folder w VS (Develop code in Visual Studio without projects or solutions).

Jeżeli potrzebujesz czegoś lżejszego to możesz też sprawdzić sobie Visual Studio Code (C/C++ for VS Code (Preview)). 

No i z tego co widzę to debuggowanie, o którym mówisz jest dostępne w Falcon, w widoku "Variables".
P-169097
HappyEnd
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-01-28 21:30:50
@geceves,
Wiem, że jest debugger, korzystałem z niego nie raz, ale akurat dzisiaj przestały się wyświetlać w zakładce Variables wartości i ogólnie było pusto. No to wychodzi na zmianę środowiska, jak to jakiś rodzaj błędu przypadkowego, i nie wiadomo czemu tak się stało. Może jeszcze ktoś się wypowie, jak nie temat do zamknięcia.
P-169102
geceves
» 2018-01-28 22:59:20
1. Czy dzieje się tak na wszystkich programach, które kompilujesz?
2. Czy środowisko ma możliwość budowania Release/Debug? Jeżeli tak to czy na pewno budujesz teraz w trybie Debug?
3. Czy środowisko normalnie łapie Ci brakepointy?
P-169103
HappyEnd
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-01-29 11:01:13
1. Tak, we wszystkich ;p (chociaż już działa we wszystkich lol, ale chciałem wiedzieć co zrobić co w przypadku, jak coś takiego będzie dziać się w przyszłości)
2. Tak, ma Debug ( w sensie odpalanie krokowe, bo to o to chodzi(?) ),
3. Tak, normalnie łapie.
Ale doszedłem do wniosku, że to przez środowisko (bo co innego), rzeczywiście lepiej chyba zmienić na inne, wspierane i aktualizowane.
P-169114
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona