Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Jak połączyć WinAPI ze standardowym kodem C++?

Ostatnio zmodyfikowano 2018-03-29 16:37
Autor Wiadomość
askabius
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Jak połączyć WinAPI ze standardowym kodem C++?
» 2018-03-27 17:48:50
Witam, mam problem, a mianowicie nie wiem jak połączyć standardowy kod C++ z kodem WinAPI. Chodzi głównie o to, żeby obliczenia wykonywane były w C++ ale rezultaty były wyświetlane w WinAPI. Dodam jeszcze, że oprócz obliczeń zależy mi aby w C++ otwierać dane z plików oraz aby odbywało się losowanie. Wszystko musi ze sobą współgrać aby opóźnienia były jak najmniejsze. Pomoże jakaś dobra dusza?
P-170310
jankowalski25
» 2018-03-27 18:31:57
Chodzi głównie o to, żeby obliczenia wykonywane były w C++ ale rezultaty były wyświetlane w WinAPI.
1. Zrób wyświetlanie przykładowych danych jakiegoś typu za pomocą WinAPI.
2. Jak już to pierwsze będzie działać, to napisz funkcję, która coś policzy i zwróci taki typ, jakiego używasz podczas wyświetlania.
3. Połączenie dwóch powyższych rzeczy sprowadzi się do wywoływania odpowiednich funkcji w celu pobrania wyników obliczeń, które następnie zostaną wyświetlone.

Wszystko musi ze sobą współgrać aby opóźnienia były jak najmniejsze.
Optymalizuj dopiero, gdy otrzymasz działający przykład (jeśli w ogóle jakiekolwiek optymalizacje będą potrzebne).
P-170311
askabius
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-03-27 18:54:45
Problem w tym, gdy próbuje wprowadzić kod z c++ do
int WINAPI WinMain( HINSTANCE hInstance, HINSTANCE hPrevInstance, LPSTR lpCmdLine, int nCmdShow )
 to wyskakują błędy. A gdy tworzę nową funkcję
int main()
 i tam umieszczam kod, to pozostałe WinApi nie wykonuje się tak jakby go w ogóle nie było.

EDIT1: Więc głównie chodzi mi o to łączenie funkcji aby wszystkie się wykonywały, bo tak jak wcześniej wspomniałem, to funkcja z c++ powoduje "zniknięcie" tych pozostałych nawet gdy nie napisałem na jej końcu "return 0;"
P-170313
pekfos
» 2018-03-27 18:58:32
WinAPI to nie jest język programowania. Kod jest w C++, więc możesz sobie w nim dowolnie używać C++. Do pisania aplikacji okienkowych używa się WinMain zamiast main żeby mieć wszystkie wymagane argumenty - poza tym, wszystko normalnie.
P-170314
askabius
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-03-27 19:03:59
W takim razie jak poprawnie połączyć obie te funkcje aby ze sobą współgrały?
Mam takie coś (dla ułatwienia):

C/C++
#include <iostream>
#include <fstream>
#include <ctime>
#include <conio.h>
#include <string>

#include <windows.h>

using namespace std;



....< kod >....


int main() {
   
    ...< kod >....
}



int WINAPI WinMain( HINSTANCE hInstance, HINSTANCE hPrevInstance, LPSTR lpCmdLine, int nCmdShow )
{
   
    ....< kod >....
   
}
......
P-170315
pekfos
» 2018-03-27 19:06:48
Dowolnie, w granicach rozsądku. Chociaż widząc <iostream> i <conio.h>, zapewne to co chcesz zrobić nie ma żadnego sensu.
P-170316
askabius
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-03-27 19:09:11
Mógłbyś wytłumaczyć na przykładzie jakiegoś kodu? Tak, dla rozjaśnienia, od razu mówię że nie mam bana na google, ale jakoś nie mogłem trafić na nic co by mnie satysfakcjonowało :/
P-170317
pekfos
» 2018-03-27 19:16:49
Mógłbyś wytłumaczyć na przykładzie jakiegoś kodu?
Jakoś nie mam pomysłu, więc czemu byś tak nie przeszedł w końcu do rzeczy i nie opisał swojego problemu..? Patrząc po nagłówkach, jest ryzyko że robisz tam coś bardzo głupiego i jakiego przykładu bym nie wymyślił, nie będzie satysfakcjonujący.
P-170319
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona