Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Problem z dodaniem biblioteki ncurses

Ostatnio zmodyfikowano 2018-06-05 23:13
Autor Wiadomość
Lewy1607
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Problem z dodaniem biblioteki ncurses
» 2018-06-05 16:51:29
Witam.Poszukuję pomocy odnośnie zainstalowania/dodania biblioteki "ncurses" ( potrzebuję jej konkretnie by przejść do poprzedniej linii w kodzie c++ ) przeszukałem niemalże cały internet związany z mojim problemem,ale żadnej odpowiedzi na jego temat nie znalazłem.Kierowałem się głównie poradnikiem na youtube w wersji anglojęzycznej odnośnie instalacji owej biblioteki. Jednakże,filmik jest z lekka przestarzały,gdyż ponieważ twórca używał codeblocksa z wersjii 8.02 ( teraz najnowsza wersja to 17.12 którą obecnie używam ) i używał w tym celu dodanie tej biblioteki za pomocą pliku "pdcurses33" , Uważałem nad każdym krokiem tego nagrania,powtarzałem cały proces kilkukrotnie by się upewnić czy gdzieś nie zrobiłem jakiegoś błędu,jednakże bez większego skutku.próbowałem nawet użyć innych wersjii plików jak: "pdcurses34,35,36" Lecz również nie przyniosły one większego skutku.Prosiłbym o Pomoc odnośnie dodania tej biblioteki.Pozdrawiam.

Edit: Do Pekfos-ogólnie to kompilator wyrzucał błąd --> tutaj link do screena: https://prnt.sc/jra81c

Dziękuję za pomoc :) Problem przeszedł już do historii,teraz wszystko działa jak należy.Pozdrawiam obu panów i dziękuję jeszcze raz za pomoc :). Temat zamykam.
P-171391
pekfos
» 2018-06-05 18:39:26
I co było nie tak?

potrzebuję jej konkretnie by przejść do poprzedniej linii w kodzie c++
Na Windowsie? https://docs.microsoft.com​/en-us/windows/console​/setconsolecursorposition
P-171395
jankowalski25
» 2018-06-05 21:26:16
Lewy1607: » WinAPISetConsoleCursorPosition
pekfos: » WinAPIKonsolę w WinAPI chyba mamy przetłumaczoną. Pojawiło się tam coś nowego, co u nas wymagałoby uzupełnienia?
P-171402
pekfos
» 2018-06-05 23:13:18
Pojawiło się tam coś nowego, co u nas wymagałoby uzupełnienia?
Pewnie nie, nie używam tej dokumentacji.
P-171411
« 1 »
  Strona 1 z 1