Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Programowanie obiektowe w c++

Ostatnio zmodyfikowano 2019-10-27 22:40
Autor Wiadomość
Pawełek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Programowanie obiektowe w c++
» 2019-10-27 21:52:09
Witam, jakiś czas temu nauczyłem się programować w c++ proceduralnie (składnie mam w małym palcu). Od października jestem na studiach (informatyka) i od początku wałkujemy programowanie proceduralne które już umiem. Chciałbym trochę wyprzedzić program studiów i nauczyć się obiektówki, nie wiem natomiast jak do tego podejść. Kupiłem opus magnum c++ 11, obejrzałem sporo poradników i uczyłem się trochę składni obiektowej c++ (obiekty, klasy, metody itd.) natomiast nie umiem obiektowo programować. Nie mogę za bardzo znaleźć takich zadań jakie są choćby na tym forum do programowania strukturalnego. Może polecicie jakąś stronę/książkę/poradnik która/y pokazuje jak rozwiązywać określone problemy w sposób obiektowy a nie tylko tłumaczy czym jest obiektówka? Albo napiszcie jak Wy uczyliście się obiektówki to może pójdę Waszą drogą.
P-175448
pekfos
» 2019-10-27 22:40:31
Programowanie obiektowe to tylko sposób organizowania kodu. Poczytaj o wzorcach projektowych, dla dobrych przykładów na start.

Nie mogę za bardzo znaleźć takich zadań jakie są choćby na tym forum do programowania strukturalnego.
Takie zadania można wymyślać wyłącznie na siłę. Na studiach się przekonasz. Dla programowania strukturalnego wystarczy "Napisz program, który robi XYZ". Jak będziesz mieć programowanie obiektowe na studiach, to zadanie będzie brzmiało "Napisz program, który robi XYZ. Użyj co najmniej 5 klas, 10 metod, z czego 3 wirtualne." Wątpię, że to jest zadanie, jakiego szukasz.
P-175450
« 1 »
  Strona 1 z 1