Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Jakie znacie dobre kompilatory c i c++

Ostatnio zmodyfikowano 2020-01-25 17:53
Autor Wiadomość
dawidsk12345
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Jakie znacie dobre kompilatory c i c++
» 2020-01-25 17:15:46
Hejo!

Ostatnio szukam jakichś dobrych kompilatorów c lub c++. Jak dotąd korzystałem z GNU Compiler Collection, lecz nie za bardzo mi odpowiada licencja. Chciałbym móc sprzedawać moje programy i nie za bardzo chciałbym udostępniać ich kod źródłowy. Najlepiej żeby był to kompilator pod Windowsa.

Szukałem sam takich kompilatorów ale chciałbym się zapytać kogoś kto już trochę dłużej w tym siedzi bo ja dopiero zaczynam programować.
P-176127
DejaVu
» 2020-01-25 17:34:55
Visual Studio i dostarczony z nim kompilator. GCC/g++ też jest OK. Licencja mówi tylko tyle, że kod kompilatora powstaje na otwartej licencji. Kod, który tworzysz oraz aplikacje wynikowe możesz wypuszczać na dowolnej licencji.
P-176128
dawidsk12345
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2020-01-25 17:53:21
"Visual Studio i dostarczony z nim kompilator" zapomniałem powiedzieć że chodzi mi o darmowe kompilatory, mój błąd (bo z tego co wiem to nie można sprzedawać programów zrobionych na darmowej wersji Visual Studio)

"Kod, który tworzysz oraz aplikacje wynikowe możesz wypuszczać na dowolnej licencji" Często słyszałem od ludzi że GCC/g++ do programów dołącza swój własny kod, więc trzeba wypuścić program na tej samej licencji. I właśnie o to chciałem spytać, i dlatego szukałem innego kompilatora.

EDIT: Sorry, I'm dumb. Sprawdziłem stronę Microsoft gdzie można pobrać Visual Studio Community i jest napisane "Dla indywidualnych użytkowników: Za pomocą programu Visual Studio Community indywidualni deweloperzy mogą tworzyć własne aplikacje, również komercyjne."
Dziwne, bo większość ludzi mówi właśnie że nie można tworzyć komercyjnych aplikacji w Visual Studio Community
P-176129
« 1 »
  Strona 1 z 1