Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

19 latek jako zawodowy programista c++

Ostatnio zmodyfikowano 2020-06-15 20:05
Autor Wiadomość
Gildin213
Temat założony przez niniejszego użytkownika
19 latek jako zawodowy programista c++
» 2020-06-13 22:55:15
Hej, z racji że mam problemy zdrowotne to nie było to zalecane abym zakończył technikum itd

Moje pytanie brzmi czy mimo braku 'papierku' z technikum i studiów jest jakaś mała szansa na to abym dostał pracę jako programista?

Obecnie mam 18 lat i kończę naukę c++ potem chcę zacząć php a następnie c# bo jest podobny do c++ więc będzie łatwo!

Kuj-Pom


Znam język Angielski, potrafię się dogadać na średnim poziomie, kiedyś mieszkałem w USA przez 3 lata więc coś tam mówić po Angielsku potrfafię
P-177107
garlonicon
» 2020-06-14 09:29:44
Jasne, że tak. Przy czym sporo zależy od tego, czy przebijesz się przez HR (bo w wielu miejscach brak papierka może w tym przeszkadzać) oraz jak wypadniesz na rozmowie kwalifikacyjnej. Oczywiście na samym początku możesz nie dostać umowy o pracę, tylko raczej jakąśtam umowę zlecenie podobną do tych, co dostają ludzie na praktykach studenckich, no ale od czegoś trzeba zacząć.
P-177118
DejaVu
» 2020-06-14 12:47:07
Generalnie polecałbym Ci naukę C# zamiast C++, jeżeli chcesz wejść w miarę sprawnie na rynek pracy. Dużo mniejsze wymagania i dużo więcej ofert pracy (przynajmniej takie jest moje wrażenie).

W każdym razie zacznij od rozpoznania LOKALNEGO rynku pracy na jakichś dużych serwisach z ofertami pracy. Zorientuj się jak dużo jest ofert z różnych języków programowania, a dopiero potem zacznij uczyć się najbardziej popularnej technologii. Monitoruj rynek przez miesiąc/dwa, aby utwierdzić się w obserwacjach. Prawdopodobnie wyłapiesz na podstawie ofert technologie, które najczęściej się powtarzają.

Podsumowując:
  • Jeżeli lubisz programować to wybierz sobie język programowania taki jaki Ci odpowiada najbardziej.
  • Jeżeli Twoim celem jest tylko i wyłącznie praca to wielkim programistą raczej nie zostaniesz, ale chociaż wybierz język pod kątem tego, co rynek oferuje (powinno być znacznie łatwiej znaleźć pracę).
P-177119
Gildin213
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2020-06-15 20:05:53
@DejaVu
powiem Ci że nie, nie chce tylko pracować bo ja to wręcz kocham!

Znam css, html (powiedzmy że c++) assemblera i c

teraz się uczę php, 'sql'

A co do c# to średnio jakoś on mi siedzi!
Nie wiem czemu, lecz nie przepadam za tym językiem!

Tak jak za assemblerem lecz nauczyłem się go kiedyś jakieś 4/5 lat temu bo miałem zamiar bawić się w MBR ale potem zmieniłem zdanie!

Jesteś naj na tym forum <3!
Pozdro! :D
P-177150
« 1 »
  Strona 1 z 1