Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[WinApi] Pytania

Ostatnio zmodyfikowano 2010-08-22 14:37
Autor Wiadomość
Animax97
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-08-21 20:38:01
@UP
Ależ ty jesteś "mondry"...
1. Gdzie ja mam tutaj napisaną pętle while(1) ?
2. Chyba napisałem jasno, jak mam to napisać żeby program wykonywał czynność i się nie zawieszał...
3. Jeżeli się nie znasz to nie pisz, dobrze?
P-21083
malan
» 2010-08-21 22:55:06
@Animax97:
Ale ja chce wykonywać to w nieskończoność wesoły Dopuki wartośc nie będzie false...
To chcesz pętlę wykonywać w nieskończoność, czy dopóki wartość będzie różna od false?

1. Gdzie ja mam tutaj napisaną pętle while(1) ?
C/C++
Wartosc = true;

while( Wartosc )
{
    Sleep( 1000 );
    //Blok kodu
}
Skąd My mamy wiedzieć co się kryje pod komentarzem Blok kodu? Możemy się tylko DOMYŚLAĆ, tzn. założyć, że gdzieś tam jest warunek, który zakończy tą pętlę.

2. Chyba napisałem jasno, jak mam to napisać żeby program wykonywał czynność i się nie zawieszał...
Yyy... i co z tego? Napisz więc go.

3. Jeżeli się nie znasz to nie pisz, dobrze?
To jest niegrzeczne. Patrz cytat 1.

Ależ ty jesteś "mondry"...
Mądrzejszy od Ciebie raczej. Gdybyś trochę pomyślał to doszedł byś do tego gdzie jest błąd sam, a nie... pytał na forum i jeszcze innych obrażał.

Co do problemu to polega on na tym, że masz zagnieżdżoną pętlę w pętli komunikatów okna. Co z tego? A to, że kiedy pętla się wykonuje program nie może obsłużyć żadnego komunikatu od okna, bo wykonuje się ta Twoja skończenie nieskończona pętla. Komunikaty, czyli kliknięcia na przycisku, suwaki itp. Jednym słowem to blokujesz cały program tak jakbyś dał tam Sleep(10000). Jednym z rozwiązaniem są wątki (taa... powodzenia).
P-21088
Animax97
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-08-22 00:11:24
@UP
O taką odpowiedz mi chodziło :) Dzięki Ci bardzo już zrobiłem :P Miałeś, race, że pętla była w komunikatach :)
P-21090
DejaVu
» 2010-08-22 14:37:27
Skoro rozwiązane, zamykam. Nie lubię tematów nieprecyzyjnych. Kolejne tematy o podobnych nazwach będą usuwane z miejsca. Proszę się stosować do zasady 1 temat = 1 problem.
P-21109
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2