Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Visual studio 2019 Pro - Tworzenie folderów, w projekcie i jednocześnie w projekcie jako filtry

Ostatnio zmodyfikowano 2020-09-13 07:59
Autor Wiadomość
TenPrawdziwy
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Visual studio 2019 Pro - Tworzenie folderów, w projekcie i jednocześnie w projekcie jako filtry
» 2020-09-10 12:02:43
Hejka, co zmienić w ustawieniach VS 2019, aby filtry tworzyły foldery?

W sensie chce uzyskać effekt że gdy stworzę filtr w projekcie visual studio, to w folderze gdzie mam pliki stworzył sie folder o takiej nazwie jak filtr i tam wsadził wszystkie pliki które są w tym filtrze
P-177537
DejaVu
» 2020-09-12 18:09:31
W projektach C# takie zachowanie jest domyślne, ale w projektach C++ nie wiem nawet czy jest to możliwe. Generalnie odradzałbym Ci tworzenia 'katalogów' na lewo i prawo w projektach C++, bo tylko i wyłącznie zwiększysz poziom skomplikowania projektu oraz dołączania plików nagłówkowych.

Możesz jeszcze sprawdzić czy na utworzonym filtrze są jakieś opcje do ustawiania w okienku 'properties', ale nie kojarzę, aby dało się przestawić filtr, aby wskazywał na fizyczny katalog.
P-177545
jankowalski25
» 2020-09-13 07:59:48
w projektach C++ nie wiem nawet czy jest to możliwe
https://docs.microsoft.com​/en-us/cpp/build/reference​/vcxproj-file-structure​?view=vs-2019
The Visual Studio C++ project system currently does not support wildcards in project items.
To raczej nie jest możliwe. Ręcznie da się tworzyć foldery wirtualne, ale automatycznie raczej nie. Ewentualnie możesz pokombinować z CMake'iem, wtedy po pierwsze nie musisz ograniczać się do Visuala, a po drugie będzie się dało w jednym miejscu dodać listę plików i dalej ją przetwarzać za pomocą funkcji CMake'a tak, jak sobie to napiszesz.

Generalnie odradzałbym Ci tworzenia 'katalogów' na lewo i prawo w projektach C++, bo tylko i wyłącznie zwiększysz poziom skomplikowania projektu oraz dołączania plików nagłówkowych.
Dokładnie. Ja zazwyczaj mam "include" do nagłówków, "src" do źródeł, "data" do plików z danymi, no i ewentualnie jeszcze "lib" do bibliotek. Dzięki temu sama struktura jest niemal zawsze prosta i zwykle jednopoziomowa. Jak chcesz więcej folderów, to niech będą wirtualne, a nie fizycznie istniejące, wtedy będzie łatwiej się w tym wszystkim odnaleźć. Docenisz to zwłaszcza po zetknięciu się z Javą, gdzie często pojedynczy plik potrafi być owinięty w dziesięć folderów, bo pakiet, przestrzeń nazw i coś tam jeszcze to wymusza.
P-177546
« 1 »
  Strona 1 z 1