Śmieszne, aczkolwiek proste zadania programistyczne
Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się!

Śmieszne, aczkolwiek proste zadania programistyczne

AutorWiadomość
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Śmieszne, aczkolwiek proste zadania programistyczne
» 2020-10-27 13:00:50
Prowadzą zajęcia dla studentów, chciałbym przy nauce programowania podrzucać im różne śmieszne, luzackie zadania (wszak humor też uczy). Bardzo proszę o inwencje twórczą Kolegów i Koleżanki z forum, oczywiście nie wszystko może dać prowadzący na zajęciach z informatyki (np. nie powinienem robić indoktrynacji/krytyki jakiejś partii, religii, ideologii itp.). Przykłady, które im wymyśliłem:

Operacje wejścia-wyjścia + Instrukcje warunkowe

Piosenka radiotelegrafisty

Zaimplementuj historię synów z Piosenki radiotelegrafisty, program powinien wczytać liczbę całkowitą i dla 1i2 powinien wyświetlić "słynął z mądrości", dla 3-(proszę przesłuchać), dla pozostałych liczb refren piosenki

Operacje wejścia-wyjścia + tablice + losowanie

Alfabet rozpoznawanej persony

Napisz program, który wyświetli tekst zaczynający się na daną literę (dużą lub małą), proszę o implementacje reakcji dla 5 liter. Można się zainspirować zestawieniami.

Losowa obietnica wyborcza

Napisz program, który po uruchomieniu wyświetli losową obietnicę wyborczą Ferdynanda Kiepskiego.

Funkcje + instrukcje warunkowe

Milionerzy

Proszę o zaimplementowanie gry Milionerzy, uproszczonej do 3 pytań za kwoty 1000, 40k i 1mln, proszę aby to były realne pytania (inspiracja).

Struktury + wskaźniki

Popijawa

Mamy strukturę odpowiadającą człowiekowi (imie, waga, promileAlkoholu), utwórzmy 3 takich imprezowiczów. Następnie utwórzmy strukturę Alkohol (%, nazwa) i utwórzmy 3 takie instancje.
    Proszę utworzyć funkcje kolejka(imprezowicze, alkohol, iloscMiliLitrów), która zaaplikuje zadaną ilość alkoholu do wszystkich imprezowiczów
    Proszę utworzyć funkcje zgony(imprezowicze), która zwróci informacje ile osób ma już powyżej 2 promile we krwi
    Proszę o napisanie funkcji impreza(imprezowicze, alkohole), która będzie losować alkohol i ilość do wypicia i wypisywać na ekran w pętli "Wszyscy piją ... w ilości ...", ewentualnie też "... odpłynął", funkcja kończy działanie gdy wszyscy pijący będą już leżeć pod stołem.
    Pomocne informacje jak przeliczać wagę na objętość krwi: https://krew.info/oblicz/.
    Pośmialiśmy się, ale odradzam picie alkoholu w nadmiarze

Wątki/procesy

Nie ma takiego bicia!

Proszę o zaimplementowanie imprezy na 18ste urodziny, a dokładniej zmiennej atomowej
solenizant
, oraz funkcji "kolega", który co sekundę przywali pasem solenizantowi (czyli zwiększy zmienną solenizant o 1), oraz proszę o funkcje "ojciec", która po kilku sekundach wyświetli "odpowiedni" tekst na ekran, oraz doprowadzi do zakończenia pracy wątków.

Proszę o podrzucenie podrzucenie pytań (o ile ktoś się zgodzi na ich wykorzystywanie), ja osobiście wyrażam zgodę na wykorzystywanie moich pomysłów we własnych celach (wszak to dla dobra studentów).
P-177633
« 1 »
 Strona 1 z 1