Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Wstrzyknięcie tekstu w input fielda innej aplikacji.

Ostatnio zmodyfikowano 2021-03-29 19:17
Autor Wiadomość
Marker333
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Wstrzyknięcie tekstu w input fielda innej aplikacji.
» 2021-03-28 23:49:24
Cześć,

potrzebuję stworzyć skrypt, który wpisze tekst do odpowiedniego textboxa innej otwartej desktopowej aplikacji.
Na co dzień siedzę w webdevie także kompletnie nie wiem, jak podejść do tematu.
Główne moje pytanie, czy jest to wgl możliwe? Jeśli tak, byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki.
Znalazłem w winApi funkcje FindWindowExA, która pozwoliła mi znaleźć okno docelowej aplikacji. Natomiast nie wiem co dalej. Jak znaleźć poszczególne elementy tego okna?
Aplikacja do której chcę wstrzyknąć tekst jest stworzona w SWT Java ( nie wiem czy ma to znaczenie ).

Z góry dzięki za pomoc :)
P-178359
pekfos
» 2021-03-29 06:55:31
Na pierwszy rzut oka w źródła, SWT używa WinAPI pod spodem, więc podejście z WinAPI ma w ogóle szanse powodzenia. Dalej trzeba wiedzieć co nieco jak działa aplikacja w WinAPI oraz jak działa ta Twoja konkretna aplikacja, w tym wypadku raczej jak działa SWT. Możesz albo analizować źródła biblioteki, albo badać program funkcjami typu EnumChildWindows() żeby znaleźć jakiś jednoznaczny sposób w jaki możesz potem znajdować tą jedną kontrolkę, do której chcesz wprowadzać tekst. Alternatywnie jak chcesz tylko "stworzyć skrypt", to są od tego programy, np AutoIt. Jeśli nie masz za dużo już zrobionego w C++, to może być lepsza opcja żeby po prostu uzyskać efekt.
P-178360
Marker333
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2021-03-29 19:17:17
Wielkie dzięki za odpowiedź. Nie miałem pojęcia o istnieniu AutoIt a dokładnie tego potrzebowałem. Skrypt już gotowy :)
P-178364
« 1 »
  Strona 1 z 1