Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Jak to wygląda z certyfikatem SSL?

Ostatnio zmodyfikowano 2023-11-27 10:21
Autor Wiadomość
skovv
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Jak to wygląda z certyfikatem SSL?
» 2023-11-26 13:13:45
Witam

Pracuję nad małą stroną internetową którą stawiam na serwerze vps(https://www.ovhcloud.com/pl/). Działa ok, postanowiłem więc dokupić domenę aby jakoś ładniej się prezentować - zakupiłem ją na godaddy.com. Tutaj pojawia się pytanie:  jak połączyć domenę z serwerem? W tej chwili ustawiłem przekierowanie trwałe 301 i kiedy wpisuję mojastrona.com przerzuca mnie na vpsXXXX.ovh.com i nie wygląda to zbyt pięknie. Gdy ustawiłem przekierowanie z maskowaniem to problem wyglądał tak, że ok - strona się wczytywała a adres pozostawał ten sam jednak na stronie nie mogłem zrobić przejścia na inną podstronę jak tutaj:

header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
header("Location: vps-eadad87d.vps.ovh.net/basepanel.php");
header('Connection: close');
exit();
podejrzewam, że ma to związek z pierwszą linijką lecz nie wiem jak to naprawić - wróciłem do 301. Może ktoś wie?

Druga sprawa: potrzebuję certyfikatu SSL by móc dodać powiadomienia, mieć stronę HTTPS://... itp. Zakupiłem tani certyfikat na home.pl, udało mi się go ustawić dla mojastrona.com poprzez wysłanie emaila od home.pl do admin@mojastrona.com, kliknięcie w link i wygenerowało mi certyfikat. Mam jednak problem: nie wiem co dalej.. wygenerowało mi certyfikat, ok, ale jak dodać go do strony mojastrona.com? Jakoś do domeny bo to przez nią wszystko idzie czy jednak na serwer bo on hostuje wszelkie pliki i je odpala? Na serwerze używam apache2.

Jeśli ktoś mógłby pomóc byłbym mega wdzięczny bo niestety - programować potrafię ale jeśli chodzi o certyfikaty to jestem kompletnym laikiem..

Pozdrawiam serdecznie!
P-180496
pekfos
» 2023-11-26 16:09:40
Gdy ustawiłem przekierowanie z maskowaniem to problem wyglądał tak, że ok - strona się wczytywała a adres pozostawał ten sam jednak na stronie nie mogłem zrobić przejścia na inną podstronę jak tutaj:
Może być kwestia cache, w końcu powiedziałeś przeglądarce że strona jest przeniesiona permanentnie. Może używać wciąż starego przekierowania.

Mam jednak problem: nie wiem co dalej.. wygenerowało mi certyfikat, ok, ale jak dodać go do strony mojastrona.com? Jakoś do domeny bo to przez nią wszystko idzie czy jednak na serwer bo on hostuje wszelkie pliki i je odpala? Na serwerze używam apache2.
To jest kwestia konfiguracji apache, żeby serwował HTTPS an nie HTTP. Ale mojastrona.com musi faktycznie wskazywać na twój serwer, przekierowanie nie zadziała.
P-180498
DejaVu
» 2023-11-26 19:02:30
Jeżeli kupiłeś domenę to masz możliwość skonfigurowania domeny na jaki adres IP ma ona wskazywać (pod warunkiem oczywiście, że Twoja strona ma własne publiczne IP).
P-180501
skovv
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2023-11-27 10:17:32
Wystarczyło poustawiać w DNS. Jeśli chodzi o SSL - trzeba było ustawić kilka linijek w pliku konfiguracyjnym spacje i także działa :) Mam jeszcze jedno pytanie: ma ktoś może jakiś aktualny przykład od strony clients i serwera jak wygląda sprawa z powiadomieniami ze strony na androidzie z firebase lub jakieś inne rozwiązanie? Nie wymagam wiele, chcę jedynie aby przy aktualizacji strony wyskakiwało powiadomienie u konkretnego użytkownika
P-180508
DejaVu
» 2023-11-27 10:21:20
Kolejne pytanie nie ma nic wspólnego z SSL i raczej nie ma nic wspólnego z www.
P-180509
« 1 »
  Strona 1 z 1