Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Allegro] usuwanie tablicy bitmap

Ostatnio zmodyfikowano 2010-09-12 15:56
Autor Wiadomość
pippinbb
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Allegro] usuwanie tablicy bitmap
» 2010-09-11 18:09:31
witam,
jako że nie mam bladego pojęcia gdzie autor strony umieścił wyszukiwarkę(a wyszukiwarka z poprzedniego serwera obsługiwała tylko jedno hasło naraz) zwracam się z pytaniem: czy żeby usunąć tablicę bitmap należy usunąć po prostu tablicę, czy wywołać funkcję for i po kolei lecieć i usuwać bitmapy? za bardzo nie mam jak sprawdzić, czy przy usunięciu po prostu tablicy usuwają się wszystkie jej elementy, a nie chcę wycieków pamięci.
P-21911
kamillo121
» 2010-09-11 18:23:00
Jeżeli korzystasz z Visual to możesz prosto sprawdzić czy jest wyciek pamięci, nawet artykuł jest o tym opisany, sam nie mam doświadczenia z allegro ale lepiej usuwać za pomocą funkcji, którą allegro udostępnia.

// struktura BITMAP posiada kilka wskaźników więc raczej wyciek będzie, lepiej w pętli usuwaj funkcją allegro
P-21912
malan
» 2010-09-11 21:11:55
C/C++
BITMAP * array[ 100 ];
//...
array[ 0 ] = load_bmp(...);
array[ 1 ] = load_bmp(...);
array[ 2 ] = load_bmp(...);
...
array[ 99 ] = load_bmp(...);
//...
for( int i = 0; i < 100; i++ )
     destroy_bitmap( array[ i ] );

czy wywołać funkcję for i po kolei lecieć i usuwać bitmapy
Tak :).
P-21913
DejaVu
» 2010-09-12 15:56:54
Poprzednia wyszukiwarka wyszukiwała listę słów i obecna również je wyszukuje. Obecna działa jednak trochę inaczej od starej (ale jest szybsza). Obecnie link do wyszukiwarki znajduje się w stopce serwisu.

/edit:
A co do tematu: każda zaalokowana pamięć musi być dealokowana. Zazwyczaj w bibliotekach jest tak, że jeżeli jest funkcja alokująca określone zasoby to również istnieje funkcja, która je dealokuje. To nie Java, więc trzeba każdy dynamicznie tworzony obiekt sprzątać po sobie.
P-21927
« 1 »
  Strona 1 z 1