Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

gothic v mini aplikacja konsolowa... Problem...

Ostatnio zmodyfikowano 2010-10-16 19:56
Autor Wiadomość
kamillo121
» 2010-10-16 19:28:16
Ostatni post w tej sprawie (co by mnie nikt nie posądził o spam)
Mały cytat z informacji dołączonej do biblioteki ddtconsole(specjalnie ściągałem, żeby nie było ;) ):



UWAGA! Zalecana wersja pliku: ddtconsole.h

Jeśli się uczysz programować i nie chce Ci się tworzyć projektu, korzystaj z #include "console.ddt"

Jeśli tworzysz projekt w którym masz więcej niż jeden plik, dodaj do projektu pliki console.cpp i console.hpp. Plik który dołączasz to: #include "console.hpp"


W pliku console.hpp są tylko i wyłącznie deklaracje, w pliku console.cpp definicję.




CO do allegro, nie piszę w nim i narazie nie mam zamiaru ale to nie zmienia faktu, iż nie posiadam żadnej klasy/klas do tworzenia GUI i nie twierdze, że twoja wersja jest zła tylko były pewne zastrzeżenia co do organizacji kodu tyle, skończmy rozważania na ten temat.

//edit co do dzielenia na pliki, jak zorganizujesz porządnie kod to wtedy możesz podzielić to na kilka plików Iceusser
P-22887
ison
» 2010-10-16 19:35:23
@up tekstem
Ison mnie też ostatnio rozśmieszyło jak zobaczyłem twój header biblioteczny ;)
sam wywołujesz taką dyskusję ;p
w każdym razie dzięki wszystkim za rady - z czegoś co może wydawać się kłótnią można wyciągnąć najwięcej wniosków i czegoś się nauczyć ;P. Już wspominałem że moja biblioteka nie jest nowa i pewnie cały kod przebuduje (chociażby dla własnego użytku, wtedy na pewno podzielę kod, o ile w ogóle nie przestane do tego czasu bawić się w to allegro)
P-22888
Elaine
» 2010-10-16 19:40:39
Teraz to ja cie nie rozumiem, przecież umieściłeś wszystko w headerze
Co w tym złego? Może sobie tak być, jeśli tylko jest zrobione poprawnie - czyli co, znaczna części biblioteki standardowej czy też na przykład takiego boosta jest kijowa, bo implementacja jest w nagłówku?
P-22890
kamillo121
» 2010-10-16 19:56:28
Nie tego nie powiedziałem, ale swoje osądy opieram na doświadczeniu(niekoniecznie dużym) i na tekstach, które czytam. We wszystkich, których czytałem i były na poziomie było napisane, że nie powinno się umieszczać definicji w plikach nagłówkowych(dla przykładu, definicje agregatów stałych; pomijając definicje funkcji/metod o długości kilku linijek,inline i wzorców). Nie twierdzę tutaj, że ja mam rację a Wy się mylicie ale zdania nie zmienię :)
P-22896
1 2 3 « 4 »
Poprzednia strona Strona 4 z 4