Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[cURL + C++] Proszę o jakiś tutorial po polsku albo kod z komentarzami

Ostatnio zmodyfikowano 2010-10-20 20:37
Autor Wiadomość
filipesq
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[cURL + C++] Proszę o jakiś tutorial po polsku albo kod z komentarzami
» 2010-10-17 20:55:37
Cześć, dawno mnie nie było.

Mam taki problem, nie mogę znaleźć żadnego kursu cURL'a, który bym rozumiał (czyli takiego po polsku - umiem angielski, ale nie na takim poziomie, żeby czytać tutoriale.).

Prosiłbym więc o:
- Jakiegoś linka do polskiego kursu tej biblioteki
- Albo kod (z komentarzami), który by sprawdzał, czy np. na stronie "xxx.pl/folder/" istnieje plik "xxx.txt". Jeśli nie istnieje pisałby jakiś tam komunikat (np. "brak xxx"). Jeśli znalazłby ten plik, to zapisałby dane zawarte w nim do zmiennej, potem zmodyfikowałby tą zmienną i zapisałby ją z powrotem do "xxx.pl/folder/xxx.txt".
- Albo najlepiej i tutorial i kod ;)

Prosiłbym o w miarę szybką pomoc.

//Edit:
Jeśli takie modyfikowanie plików nie jest możliwe, to prosiłbym o kod robiący to samo, tyle, że w bazie MySQL (to znaczy pobierałby, modyfikował i zapisywał do niej różne dane.). Wolę jednak tekstowe bazy danych jeśli chodzi o strony WWW.
P-22952
piotrwalkusz1
» 2010-10-18 17:41:26
Moja przeglądarka Google Chrome tłumaczy strony. Znalazłem angielski kurs na stronie : http://pl.php.net/curl. Trzeba co jakiś czas klikać "Pokaż orginalny tekst", bo przeglądarka tłumaczy też przykładowy kod. Na tej stronie masz głównie spis funkcji i ich przykłady.

Mam nadzieje, że to pomoże, bo Polskiego kursu raczej nie znajdziesz.

Żeby nie było wątpliwości. Tłumaczenie jest bardzo dobre np.

"Aby korzystać z cURL wsparcie PHP należy również skompilować PHP - with-curl [= DIR] , gdzie DIR jest lokalizacja katalogu z lib i obejmują katalogów. W zawierać katalogu powinien być folder o nazwie curl , który powinien zawierać easy.h i curl.h plików. Nie powinno być plik o nazwie libcurl.a znajduje się w lib katalogu. Począwszy od PHP 4.3.0 można skonfigurować do korzystania z PHP cURL dla URL strumieni - with-curlwrappers ."
P-22969
pekfos
» 2010-10-18 17:43:17
zajmowałem się już cURLem i powiem ci że jeśli nic się nie zmieniło to nie ma żadnego kursu tej biblioteki.
P-22970
filipesq
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-10-18 18:02:06
@piotrwalkusz1:
Tylko, że to strona o PHP, a potrzebuję C++.

Skoro nie ma żadnego kursu, to może ktoś dałby kod spełniający moje wymagania podane w pierwszym poście... Szczególnie liczę na pomoc pana Piotra (nie pamiętam tego jego nicku: DejaVu czy jakoś tak...), bo wiem, że program WatchDDT napisał za pomocą cURL'a, więc pewnie wie jak tą bibliotekę obsługiwać...
P-22973
lenrokskate
» 2010-10-18 18:21:04
też bym prosił o kurs cURLa - choćby w zakresie wspomnianego już Watch DDT
P-22974
madmike44
» 2010-10-18 18:58:18
Najlepszy punkt początkowy: http://curlpp.org

Nie przesadzajcie - angielski na takim poziomie powinniście zrozumieć. Na stronie jest dokumentacja, przykłady, wiki i dostęp do listy mailingowej. Pokażcie trochę zaangażowania.. Gdybyście naprawdę chcieli poznać cURLa, już znalibyście co najmniej podstawy - bez nich pisanie o bibliotece na forum nie ma sensu.. :P
P-22975
malan
» 2010-10-18 19:04:14
WatchDDT (obie wersje), o ile się orientuję korzystają z kodu, który został udostępniony przez Pana Piotra, w jednym z tematów na forum, jakiś czas temu. Jeżeli się nie mylę to pekfos jest nawet autorem tegoż tematu. Mówiłem już o tym nie raz. Wystarczy poszukać...
P-22976
filipesq
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-10-18 19:56:40
Dzięki poszukam
P-22978
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona