Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Jaki wybrać serwer, i czy warto?

Ostatnio zmodyfikowano 2008-10-11 15:26
Autor Wiadomość
lynx
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Jaki wybrać serwer, i czy warto?
» 2008-10-04 22:55:47
Ostatnio zastanaiwam się czy nie kupić sobie jakiegoś serwera, do wrzucania moich projektów i wogólę czy jakąś stronę do nich nie zrobić. Zastanawiam się nad firmą OVH ich ceny względem jakości wydają się być dosyć atrakcyjne. No i tutaj pytanie do tych co się na tym znają, jaki powinien mieć miesięczny transfer serwer? Nie mówię tutaj, że chcę robić wielki portal taki jak ddt.pl ;P tylko poprostu tak, aby każdy bezproblemowo mógł pobrać móje projekty, i oglądnąc ich opisy, galerie na stronie. Co do pamęci to 1GB powinien wystarczyć. W końcu to 1024Mb, a mój pierwszy projekt waży ok 26MB (bez żadnej kompresji). ;P Jak by co to za tydzień będzie pewnie premiera full wersji. ;D Wiem pewnie będę się rozwijał itd. ale myślę, że mój projekt i tak nie będzie ważył więcej niż 100MB, a jak coś to zawsze można go mocno skompresować. Także 1GB myślę, że spokojnie mi wystarczy nawet na jakieś 2 lata, nawet jeżeli by mi zabrakło pamięci to zawsze można kupić większe konto. Tylko z tym transferem nie wiem jak jest, mógłby mi ktoś doradzić?
Aha jeszcze żeby cena nie była zbyt droga, bo jednak to troche kosztuje.


Iteresujące mnie oferty:
-900Mb pamięci, 600GB/miesiąc, tylko trochę drogi, ale jego możliwości są chyba opłacalne w zł, ale czy ja je wykorzystam?
http://www.ovh.pl/prywatne/produkty/90plan.xml
-600Mb pamięci, 20GB/miesiąc, chyba za mały transfer i pamięć jak na FTP, no ale cena bardzo niska
http://www.ovh.pl/prywatne/produkty/60gp.xml



Nie wiem czy na 100% będę zamawiał, może narazie skombinuję inny host, ale jestem nawet chętny.


To jak doradził by mi ktoś z tymi serwerami?

/edit:
Taki serwer później mógłby mi też służyć jako serwer SVN więc to jest jego kolejna zaleta.
P-1847
DejaVu
» 2008-10-04 23:05:02
Generalnie... grafika i pliki do pobrania generują 99% ruchu. Podaj jak dużą galerię zdjęć chcesz mieć i ile będzie zajmowało jedno zdjęcie. Szacunkowo do obliczeń możesz przyjąć że dziennie będziesz miał nie więcej niż 3000 odsłon przez pierwszy rok (tak mi się wydaje). Innymi słowy ruch jaki możesz mieć wygenerowany to: 3000*31dni*0,5MB=45,41GB miesięcznie. Moim zdaniem jest to skrajnie pesymistyczne założenie, ponieważ jest bardzo mało prawdopodobne, że 3000 zdjęć dziennie o rozmiarze 0,5MB będzie wysyłał serwer do klienta. Pakiet 20GB/miesięcznie wystarczy w zupełności.
P-1849
DejaVu
<<Do usunięcia>>
» 2008-10-04 23:16:12
<<Do usunięcia>>
P-1850
lynx
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2008-10-04 23:36:12
Tylko, że ja bardziej chce to zrobić jako FTP, a nie samą strone. A 3000 odsłon to chyba Pana portal ma, bo mój to będzie miał góra 300 miesięcznie ;P
300 x 40mb x 10plików = 120 000Mb. ;P Coś za dobrze to policzyłem, przecież każdy nie będzie ściągał odrazu 10 gier. ;D A wogóle odsłony to co innego niż użytkownicy pobierający grę. Nie no sam nie wiem :/ A Pan w jakim serwisie hostuje serwer, bo działa bardzo szybko. A z OVH to też nie wiem jak jest, jaką mają prędkość, bo jak będę chciał sam poprać jakąś aplikację to żeby nie wyszło że prędkość pobierania 10kb/s ;P


Z drugiej strony nie zrobie nie wiem czego żebym miał w pierwszym roku tylu ludzi odwiedzających. A ceny są dosyć zróznicowane 204zł za rok, 60zł to ogromna różnica.

Kolejną zaletą jest to że droższy serwer ma zarządzanie multidomenami, nie wiem czy da się zrobić to na jakiś inny sposób i na czym to dokładnie polega, ale w planach mam zrobienie serwisu z paroma subdomenami (np. gra1.mojserwer.pl, gra2.mojserwer.pl itd. ).

A Pan co by wybrał mając takie zamiary co do serwera?
P-1854
DejaVu
» 2008-10-05 00:22:45
Serwer od ponad roku stoi na serwerze http://home.pl/ Business Server. Wcześniej serwer miałem na tanich hostingach, jak nie było praktycznie żadnego ruchu poza googlebotem i mną :). Mimo wszystko tanie firmy idą na zysk kosztem klienta - usługi są tańsze ale serwery dużo bardziej obciążone. Jak przyszło mi zmieniać hosting to miałem następujące kryteria:

- tani hosting
- dobre parametry hostingu
- szybki i stablilny hosting

Po wzięciu kilku serwerów hostingowych z różnych firm na okres próbny tylko jeden spełnił moje oczekiwania co do stabilności i generował strony dwukrotnie szybciej niż mój lokalny komputer Core 2 Duo 2.0GHz. Reszta hostingów miała czasy generowania stron conajmniej dwukrotnie gorsze od mojego komputera i miały 'świece', czyli raz strona się generowała np. w czasie 0.05sek, a raz ta sama strona generowała się w czasie 1.40sek. Inny hosting wydawał się fajny na pierwszy rzut oka, ale jak się okazało czas generowania stron był 10 krotnie wyższy niż mój komputer lokalny. Inny serwer z kolei miał średnie obciążenie procesora (w ciągu 15 ostatnich minut) praktycznie non stop powyżej 25% nawet w nocy co z miejsca przekreślało ten hosting, ponieważ w dzień Twój serwis praktycznie zamierałby nonstop.

Pomimo iż hosting jest drogi (pierwszy rok jest tani, bo promocja - później nie możesz już z nich korzystać i płacisz pełną cenę) to jestem z niego zadowolony i uważam, że jest on wart tych pieniędzy.
P-1866
lynx
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2008-10-05 11:43:39
Z tego co zrozumiałem to Pan ma wykupioną serwer jako maszynę, ja to tylko wirtualny czyli kawałek miejsca w jakiejś maszynie ;P  A chyba w ovh nie ma takiej promocji. Nic o niej nie pisze i po kliknięciu na zamów jest napisana cena podobna do mojej którą wyliczyłem, z taką różnicą, że jest w to wliczona domena, a ja jej nie chce. ;P Wogóle domena jest już chyba w promocji.

A kupował Pan kiedyś w ovh? Może zna Pan jeszcze jakieś inne dobre serwisy w których nie jest zbyt drogo, a wydajnie? Bo tu jest za duża różnica w tych ofertach. Dobre było by takie coś z 300-400GB transferu miesięcznego i z pamięcią podobną do tamtych. Bo ja to znam tylko nazwe i ovh.

Chyba na pierwszy rok bym wzią 20GB / transferu miesięcznego. A później bym się zastanowił. Dobrze kompresując gry wychodziły by średnio po 10-20mb. Przypóśćmy, że każdy użytkownik pobierze 2 gry. I wyjdzie (pliki gry + 5mb strony to 40Mb) 20480 / 40 = 512 użytkowinków na miesiąc. Myślę, że to jednak mi spokojnie wystarczy nawet jakby ściągali więcej gier. ;P


A Pan jak uważa?


/edit:
Jedyna gwiazdka jaka jest przy cenie serwera oznacza:
*: cena miesięczna przy zamówieniu na 12 miesięcy.
 
P-1870
DejaVu
» 2008-10-05 12:27:22
nazwa.pl -> wydaje mi się, że testowałem ale nie spełnił ten serwer wówczas moich oczekiwań.
ovh.pl -> nie testowałem.

Portal stoi na usłudze Business Server, czyli web'owa usługa.

Myślę, że powinieneś sam podjąć decyzję odnośnie tego jaki hosting wybierzesz. Ja mogę tylko powiedzieć, że obecny średni transfer dzienny portalu ddt.pl wynosi 121MB. Ilość wyświetleń stron www dziennie około: 2900. Zwróć jednak uwagę, że ilość grafiki w obecnym wyglądzie portalu jest niewielka, więc musisz brać na to poprawkę jak również musisz brać poprawkę na te duże pliki.
P-1872
lynx
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2008-10-05 14:35:32
Chyba wezmę serwer wirtualny 60GP, to ten z 20GB miesięcznego transferu. Cena jest dużo mniejsz (ok. 140zł) a jak coś to za rok zmienię na wydajniejszy. Jeszcze się zastanowię czy wogóle kupować, i jaką domenę wybrać. Właśnie Pan gdzie ma kupioną domenę? Albo wie Pan gdzie są tanie domeny? Bo jak nie to pewnie sobie wezmę darmową na prv.pl .
P-1882
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona