Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Dev-C++ komfort pracy

Ostatnio zmodyfikowano 2008-10-19 19:18
Autor Wiadomość
GoldWolf
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Dev-C++ komfort pracy
» 2008-10-09 18:49:08
Witam, zakładam ten wątek, bo chciałbym się od Was dowiedzieć, jak poprawić sobie komfort pracy w tym środowisku. Ponieważ ostatnia wersja Dev-C++ 4.9.9.2 jest już dość leciwa, ja postanowiłem pracować na pewniej jej odmianie wxDev-C++ 6.10.2.

Zastanawiam się czy są jakieś pewne czynności(ustawienia, trick), które poprawiają późniejsza pracę z kompilatorem. Po prostu co włączyć a co wyłączyć by było git?!?!
P-1924
DejaVu
» 2008-10-09 18:51:26
Komfort pracy zapewni Ci Code::Blocks przy dużych projektach. Dev-C++ jest raczej skromnym środowiskiem, dobrym do nauki ze względu na swoją prostotę.
P-1925
GoldWolf
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2008-10-09 19:03:23
Czyli mówisz, że nie ma się co w to bawić, to kicha bo sobie książkę kupiłem ;-/.
W takim razie chyba wybrałem złe środowisko, a co w takim razie o Borlandzie myślisz, bo powiem tak chciałbym się skupić na jednym środowisku, a nie latać jak motyl z kwiatka na kwiatek.
P-1926
DejaVu
» 2008-10-09 19:37:56
A co ma wspólnego jedno z drugim? Kompilatory w Code::Blocks i Dev-C++ są domyślnie te same. Jedyną różnicą jest to jak konfigurujesz projekt i jakie możliwości ma edytor. Piszesz programy tak samo, więc nie rozumiem skąd ten jęk zawodu. Wiedza dotycząca konfiguracji jest również 'przenośna' do pewnego stopnia i książka pomoże Ci zrozumieć jak coś działa. Zmieniając środowisko będziesz musiał poszukać tylko 'gdzie to jest'.

/edit:
Książka do Borland C++ napewno była by dla Ciebie mniej użyteczna niż dla Dev-C++.

/edit2:
Jak możesz, podaj nam tytuł książki bo nawet nie wiedziałem, że istnieje jakaś dla Dev-C++ :)
P-1927
GoldWolf
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2008-10-09 19:55:43
To nowa książka powstała we wrześniu, w księgarniach Matras jeszcze o niej nie słyszeli.
Sama książka nie jest o Dev-C++ ale, oparta o to środowisko przynajmniej w zapowiedziach 
http://helion.pl/ksiazki/twapwi.htm

Więc Code::Blocks już zainstalowałem, możesz coś powiedzieć o ustawieniach bo na razie kiepsko mi idzie. "r - Debug" uses an invalid compiler. Skipping..."

Jeśli chodzi o książki do mam jeszcze http://helion.pl/ksiazki/cpprim.htm i uważam tą pozycję za podstawową, naprawdę można ją polecić każdemu. Mam zamiar zaopatrzyć się jeszcze w kilka pozycji ale na razie jestem na początku swojej drogi. Jak to mawia Leo krok po kroku ;-)

P-1930
DejaVu
» 2008-10-09 20:01:07
Jeden temat jedna sprawa.
P-1932
GoldWolf
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2008-10-09 20:41:19
Niech i tak będzie ;-), w każdym bądź razie ściągnąłem paczkę bez kompilatora dlatego problem. Trochę się naszukałem ale udało się. No ok jeden temat jedna sprawa.

Wróćmy jednak do tematu, ponieważ codeblock jest trochę bardziej skomplikowanym środowiskiem to co warto by w nim zmienić, głównie chodzi mi o istotne fakty.
P-1933
DejaVu
» 2008-10-09 21:29:17
W zasadzie Code::Blocks w postaci w jakiej instalujesz jest w pełni funkcjonalny i sensownie skonfigurowany. Jest on jednak gorszy do małych zadań z trzech powodów:
1) Trzeba zawsze tworzyć projekt (nawet dla małego pliku)
2) Wolno się uruchamia (czego nie lubię :P)
3) Przy pracy nad dużym projektem potrafi się przycinać na 2-3 sek edytorek podczas zapisywania plików, co jest irytujące (CTRL+S i zgon programu na 3sek albo trochę dłużej <- może wina małej ilości ramu 512MB i wolnego dysku).

/edit:
Po dokupieniu RAM'u (tj. z 512MB do 2GB) problem przedstawiony w punkcie 3) zniknął.
P-1934
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona