Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Powrót do zadania, nie petlą.

Ostatnio zmodyfikowano 2011-01-29 14:07
Autor Wiadomość
Krump
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-01-28 23:29:27
było by dobre, zważ na to, iż to tylko fragment programu, mam jeszcze resztę i nie będzie to współgrać.


Bo ogólnie jest blokada, aby ktoś nie wpisywał liter tylko same cyfry, a hasło dla admina co wszystko odblokowuje ma być z liter. Do tego on nie ma wypisać zmiennych tylko wszystkie passy, które sobie ciągnie z pliku, ale to zrobiłem już, i działa świetnie.
P-27372
malan
» 2011-01-29 00:22:03
@jsc: Bez
continue
 program by sprawdzał poprawność wejścia- po co, skoro wiadomo, że nie będzie poprawne?

/edit:
@Krump:
Bo ogólnie jest blokada, aby ktoś nie wpisywał liter tylko same cyfry, a hasło dla admina co wszystko odblokowuje ma być z liter.
W PHP, to by się dało łatwo zrobić, ale w C++? Hm. Masz narzucone, że musisz przechowywać ten pin/hasło w zmiennej typu "liczbowego"? Jeśli nie, to czytaj wszystko do zmiennej typu
std::string
. Tą blokadę wtedy napiszesz sobie sam z użyciem np. » standard Cisalpha i jednej pętli lub przy użyciu » standard C++ » stringfind :).
P-27376
McAffey
» 2011-01-29 01:02:19
Bo ogólnie jest blokada, aby ktoś nie wpisywał liter tylko same cyfry, a hasło dla admina co wszystko odblokowuje ma być z liter.
Nie czytałem całego tematu więc jeśli walnę jakąś gafę to przepraszam. Czy nie możesz po prostu zamiast cinem dane wczytywać getchem i wtedy jeśli są to poprawne (np cyfry a nie litery) to dodajesz je do całości i wyświetlasz dany znak/jakąś gwiazdkę a jeśli klikniesz literkę, to nie wyświetlasz znaku tylko sprawdzasz pod kątem czy nie wpisujesz hasła dla admina. Wtedy użytkownik będzie mógł wpisywać tylko cyfry, a litery będzie się dało wprowadzać tylko dla hasła admina i nie będzie to widoczne.
P-27381
jsc
» 2011-01-29 01:09:50
A każdy wprowadzony znak można porównywać funktorem.
P-27382
Krump
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-01-29 14:07:19
Zrobiłem to prostszym sposobem.


C/C++
string c = "krump";
int e;
istringstream iss( c );
iss >> e;

P-27403
1 2 « 3 »
Poprzednia strona Strona 3 z 3