Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

enumy i ich nazwy - da sie wypisac?

Ostatnio zmodyfikowano 2011-01-31 23:13
Autor Wiadomość
dmx81
Temat założony przez niniejszego użytkownika
enumy i ich nazwy - da sie wypisac?
» 2011-01-31 22:32:05
jak w temacie, mam enuma gatunek, ktory zawiera powiedzmy 20 gatunkow filmowych (komedia, s-f itd)
tworze obiekt typu film, bedzie mial nazwe i zmienna typu enuma - gatunek.
teraz tworzac obiekt, zapytam sie o gatunek - musze je znowu recznie wypisac? bo duzo prosciej byloby wydrukowac te wypisane juz nazwy enuma, bo jesli mam je wypisac, to czy nie lepiej umiescic te nazwy nie jako enumy, a jako wektor stringow, i je w petli drukowac, a obiekt tworzony zamiast enuma bedzie mial string = wybranemu z listy (gatunek przyda sie pozniej do filtrowania bazy filmow, np dzis chce ogladac horror - wyswietl mi filmy o gatunku horror)

nasuwa sie tez pytanie, czy czasem przeszukiwanie nie bedzie szybsze jednak na enumach, niz na stringach

wiem ze piszac dyrektywy preprocesora mozna bylo uzyc lancuchowania czy jakos tak, gdzie #zmienna podstawialo nazwe zmiennej, a zmienna - jej wartosc
P-27617
malan
» 2011-01-31 22:35:16
Zrób comboboxa ;p
P-27618
dmx81
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-01-31 22:52:54
w konsoli :>
P-27619
DejaVu
» 2011-01-31 22:59:45
Co to za różnica... przewidujesz, że ta baza będzie większa niż 10tys rekordów? Jeżeli nie to nie odczujesz najmniejszej różnicy nawet na słabym komputerze czy to będzie enum czy łańcuch znaków.
P-27620
malan
» 2011-01-31 23:13:22
No, może nie dosłownie ;p
C/C++
std::cout << "Wybierz rodzaj filmu" << std::endl;
std::cout << "Komedia" << std::endl;
std::cout << "Horror" << std::endl;
std::cout << "Dramat" << std::endl;
Poruszasz się po tym za pomocą strzałek- tak jak po liście kontaktów w książce telefonicznej Pana Piotra. Kiedy użytkownik wciśnie enter:
C/C++
switch( filmType )
{
case 0: newFilm.type = COMEDY; break;
case 1: newFilm.type = HORROR; break;
case 2: newFilm.type = DRAMA; break;
}
P-27625
« 1 »
  Strona 1 z 1