Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

zapis i odczyt vector'a z/do pliku

Ostatnio zmodyfikowano 2011-03-04 17:33
Autor Wiadomość
dmx81
Temat założony przez niniejszego użytkownika
zapis i odczyt vector'a z/do pliku
» 2011-03-04 17:18:23
po dlugich probach doszedlem do wniosku, ze aby zapisac do pliku
std::vector < std::string > vs;
trzeba jednak zrobic to dla kazdego elementu wektora osobno, a ladujac do pamieci, utworzyc z tych elementow znow wektor.
Probowalem na rozne sposoby zapisac wektor z "calosci", ale program sie czesto wysypywal (nawet nie podczas zapisu badz odczytu z pliku, ale probie wyswietlenia zawartosci wektora).
Problemem okazalo sie brak mozliwosci okreslenia rozmiaru (size() zwraca ilosc elementow, a sizeof niezaleznie od ilosci elementow zawsze ma stala wartosc)
takze zapis do pliku pewnie odbywal sie z bledem, jak i jego odczyt (bo byl uzalezniony od rozmiaru danych odczytanych blednie przez
sizeof( vs );
Czy istnieje jeszcze inna mozliwosc zapisu wektora do pliku? (poza ta element po elemencie i pozniej skladania w wektor przy wczytywaniu)?

w koncu dotarlem do jakiegos anglojezycznego forum, gdzie ktos mial podobny problem i skonczylo sie na tym, ze nie da rady wektora w calosci zapisac na plik - bo ma wskazniki w sobie, ktore pozniej niekoniecznie beda wskazywaly odpowiednie miejce - ze nalezy go rozlozyc na czynniki, a wczytujac utworzyc z nich nowy, ale byc moze wiecie cos wiecej? czy potwierdzacie to samo:)
P-28836
michalp
» 2011-03-04 17:23:54
Confirmed.
P-28837
dmx81
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-03-04 17:33:23
ok dzieki, bo przyznam, ze meczylo mnie to pare godzin (we wczesniejszej wersji projektu ten sam problem - ominalem go bo psul mi reszte, jednak koniec koncow, potrzebny mi ten wektor no i jakos rozwiacac trzeba, a rozkladanie wektora i skladanie go wydawalo mi sie narzutem, ale widac, ze tak trzeba, wiec chyba sprawa wyjasniona, zamykam
P-28842
« 1 »
  Strona 1 z 1