Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[SFML, C++] Program zawiesza się po pojawieniu się konsoli Windows

Ostatnio zmodyfikowano 2011-07-16 12:12
Autor Wiadomość
Skala
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-07-15 18:56:09
Niestety, jak biorę ten plik z bin\debug i zmieniam nazwę na to co być powinna to wyskakuje błąd z brakiem DDL którą pisałem powyżej :< .
Jest możliwe że w opcjach projektu coś przekombinowałem?
P-36018
malan
» 2011-07-15 20:33:43
Skompiluj sobie sam to nie będziesz miał żadnych problemów :)
P-36034
Skala
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-07-16 10:06:22
No więc po paru godzinach po wykasowaniu wszystkiego i wgraniu wszystkiego od nowa, po ściągnięciu bibliotek msvcr100d.dll i msvcp100d.dll (cały czas wyskakiwał błąd że tych bibliotek brakuje w folderze debug) udało mi się uruchomić o dziwo okno graficzne.
Ale, zamiast normalnej nazwy "SFML Window", aplikacja pokazuje "EEEESFML Window" (E z kreseczką na górze).
C/C++
int main()
{
    Window App( VideoMode( 800, 600, 32 ), "SFML Window" );
    bool Running = true;
    while( Running )
    {
        App.Display();
    }
   
    return EXIT_SUCCESS;
}
Okno czarne się wyświetla i wydaje się być wszystko w porządku.
Ale w przypadku dodania przykładowo
C/C++
Image Rs;
if( !Rs.LoadFromFile( "work.bmp" ) )
{
    return EXIT_FAILURE;
}
to wiedzcie że coś niedobrego się dzieje z moim komputerem.
Zaczyna piszczeć, w konsoli pojawiają się dziwne znaki. Plik work.bmp oczywiście znajduję się w folderze z exe.
Nie wiem co robić :SS
P-36046
malan
» 2011-07-16 10:25:36
W jakim IDE tworzysz towarzyszu?
P-36047
Skala
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-07-16 10:35:38
Tak jak pisałem w 1 poście czyli VS 2008.
Ogólnie instalacją biblioteki sugerowałem się tym -> http://www.sfml-dev.org/tutorials/1.6/start-vc.php .
Też nie wiem czy powinna mi się pojawiać konsolka oprócz okna graficznego?
Bo jedyne co mogę ustawić w opcjach SubSystem to tylko działa "Not Set" i właśnie "Console".
Ahhh nawet Print Screen nie działa w takiej chwili, klikam i nie zapisuje mi się obraz :S.

Może tutaj brzmi odpowiedź na daną sytuację ;S
1>LINK : F:\Microsoft Visual Studio 9.0\Programy\SFML2\Debug\1. New.exe not found or not built by the last incremental link; performing full link
P-36051
malan
» 2011-07-16 10:41:04
Chłopie... Przecież na stronie SFML masz przygotowane paczki pod Visuala 2008. Pobierasz, otwierasz solucję, kompilujesz, kopiujesz i masz.
[Download, sfml-dev.org] SFML (1.6) full SDK, Windows - Visual C++ 2008 (23.5 MB)

A ten "błąd", który wkleiłeś to olej, tzn. zlekceważ. On jest niewinny :)
P-36052
Skala
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-07-16 10:53:28
Przeczytaj cały temat od początku... z tego co doszedłem. Okno graficzne w wersji 1.6 (nie wiem czy wcześniej też) po prostu nie działa, z powodu karty graficznej (radeonek).
Gdzieś na stronce pamiętam były 2 przykładowe gry do pobrania aby pograć zrobionych na SFML...
Jeden był snake, co świecił mi się dziwnie i też inna, ale już nie powiem Ci co to za gra była, bo niemożliwym było uruchomienie pliku exe.
P-36053
Skala
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-07-16 10:57:13
Działa Ci ta gra przykładowo? http://redkiing.wordpress.com/2009/08/20 /your-first-sfml-game-part-i-introduction/ (jakaś pierwsza lepsza z google, co na forum SFML ktoś zamieścił aby się pochwalić).
Gra mi się nawet nie załącza. Jest plik exe w procesach, ale nic mi się nie pojawia

EDIT:
A w wersji 2.0 widzę już postępy co jestem już troszeczkę zadowolony że coś się w ogóle uruchamia, ale teraz w innych rzeczach mam problem :S
P-36054
1 2 « 3 » 4
Poprzednia strona Strona 3 z 4 Następna strona