Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Ncurses/PdCurses

Ostatnio zmodyfikowano 2011-05-10 20:27
Autor Wiadomość
czarek1959
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Ncurses/PdCurses
» 2011-05-03 16:31:50
Witam,

Mam pytanie - dlaczego w przypadku Pdcurses nie działa np. funkcja attron(A_UNDERLINE) i attron(A_ITALIC). Po ich użyciu nie wyświetla się nic, albo nagle zmienia się kolor czcionki i tego typu dziwne historie. Inne funkcje jak np. attron(A_BOLD, A_REVERSE) działają prawidłowo. Sprawdziłem dla dwóch środowisk CodeBlocks i DEV-C++ i w obu przypadkach jest to samo. Co może być tego przyczyną?
P-32553
absflg
» 2011-05-03 17:01:26
Daj kod. Ta biblioteka ma ogrom funkcji wyświetlających :D

attron( A_BOLD, A_REVERSE )
?
attron ma jeden argument, jak już to
attron( A_BOLD | A_REVERSE )
.
P-32554
czarek1959
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-05-03 17:29:37
Ten przecinek to był tylko przykład nie składnia. Dam najprostszy przykład

#include <curses.h>

int main()
{
   initscr();
   attron(A_UNDERLINE);
   printw("Hello");       // nie wyświetla się nic, tylko spacje i na końcu kursor?
   attroff(A_UNDERLINE);
   attron(A_UNDERLINE | A_ITALIC);
   printw ("Hello");     // wyświetla się tekst na niebiesko, bez pokreślenia i kursywy?
   ....
   getch();
   endwin();
}
P-32555
pekfos
» 2011-05-03 17:31:47
używasz C::B i masz jeszcze Deva? po co?
Sprawdziłem dla dwóch środowisk
I po co jak to nie robi żadnej różnicy? IDE nie kompiluje programu tylko kompilator!
P-32556
czarek1959
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-05-03 18:07:53
Generlanie używam w 99% CodeBlocks. Natomiast uważam, że zamin się napisze post z prośbą o pomoc to dobrze jest sprawdzić czy aby przyczyną nie jest kompilator, czy bibiloteka z błędami, i tu odpowiadam konkretnie na pytanie:
Dla CodeBlocks wiele bibilotek kompiluje się samemu i wrzuca w odpowiednie miejsca, natomiast dla DEV-C++ istnije
wiele bibilotek, które instaluje się automatycznie z "paczki", tak np. było w przypadku Pdcurses. Ryzyko popełnienia błedu w tym przypadku dla DEV-C++ jest prawie zerowe. Dev-C++ traktuję więc jak pewnego rodzaju test i jeśli kompilatory zachowują się identycznie wiem, że nie popełniłem błędu dla CodeBlocks.
Sądzę, że to wyjaśnia sprawę?
P-32565
pekfos
» 2011-05-03 18:10:11
w zasadzie to w obu masz ten sam kompilator więc to co robisz jest bez sensu.
P-32566
czarek1959
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-05-03 18:21:04
Nie mogę się z Tobą zgodzić, bo kompilator jest rzeczywiście ten sam, ale spsób instalacji biblioteki jest inny. Wielokrotnie spotkałem się z sytuacją, że program działał pod Dev, pod C::B nie i na odwrót, a to właśnie z powodu bibilotek.
Jednak wydaje mi się, że to nie to jest przedmiotem dyskusji i pewnie nie jest to właściwe miejsce na forum. "Klu programu" to pytanie "dlaczego przytoczone wcześniej funkcje Pdcurses nie działają prawidłowo", natomiast sposób pracy z C i spsób dochodzenia do sedna to już sprawa zupełnie indywidualna i w zasadzie nie podlega dyskusji.
P-32570
pekfos
» 2011-05-03 18:31:10
to chociaż kod formatuj jak należy [cpp][/cpp]
P-32573
« 1 » 2 3 4
  Strona 1 z 4 Następna strona