Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Tłumaczenie kodów programów

Ostatnio zmodyfikowano 2011-05-24 20:52
Autor Wiadomość
drobiazgowa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Tłumaczenie kodów programów
» 2011-05-24 20:24:12
Zanim wyśle właściwą treść chciałabym zapytać, czy jest ktoś kto mi pomoże w moim problemie? Nie wiem czy zdarzę przeczytać cały kurs, dużo lepiej czyta mi się go niż książkę rozmiarów encyklopedii, tylko czas mnie goni. Pisałam na innym forum i nikt nie udzielił mi pomocy. W dodatku jak słyszę, że jak ktoś nie umie to się nie nauczy i powinien rzucić takie studia, to strasznie mnie to irytuje. Mam dość daleko, a sama ich nie opłacam. Chciałabym się przenieś bliżej, ale muszę mieć wszystkie sprawy z warunkami pozamykane.

Chciałabym umieć C++, staram się, ale nie umiem mówić językiem informatycznym i przez to niestety zawaliłam PP. Może zacznę od tego, że nasza pani dr. zapytała mnie o pętle for. Powiedziałam za co odpowiada, bo przy innych to jej wystarczało, a mnie spytała o wnętrze, wiem, że i=0 - inicjacja, i<10 - warunek i++ - krok pętli.

Czy mogło jej chodzić oto, że nie powiedziałam, że "i" w for obiekt(zmienna) pętli i że jest do dyspozycji w tej pętli? Czy można coś więcej powiedzieć?

Chciałabym jeszcze zapytać czy mogłabym tu liczyć na pomoc w zrozumieniu moich fragmentów kodów z programów? Oczywiście dodam je, jeśli odpowiedź będzie pozytywna i mam nadzieje, że nikt nie będzie wobec mnie złośliwy, nie każdy musi być geniuszem.
P-33415
DejaVu
» 2011-05-24 20:52:48
http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-C++/Poziom-2/Petla-for/294

W zasadzie używanie słowa inicjacja jest nieprawidłowe w programowaniu jeżeli już się czepiać słówek. Generalnie raczej chodzi o ideę, tj. co do czego służy. Programy, które sama napisałaś powinnaś mimo wszystko rozumieć. U nas na forum panuje raczej zasada, że odsyłamy do materiałów, które należy przeczytać by się dowiedzieć aniżeli indywidualne tłumaczenie fragmentów kodu, które składają się de'facto z 'klocków' omówionych w kursach.

/edit:
Co do tej inicjacji to powinno być:
  • i = 123;
     - instrukcja przypisania;
  • int i = 123;
     - inicjalizacja zmiennej początkową wartością w trakcie jej tworzenia.
Myślę, że oblewanie za słówka jest trochę chamskie niemniej jednak wydaje mi się, że Pani prowadząca znalazła inne podstawy do oblania np. to, że nie potrafiłaś wytłumaczyć tego co miałaś wewnątrz pętli.

/edit2:
Dodam jeszcze, że kurs z tej strony (» KursyKurs C++ kurs) choć nie jest obszerny to jest napisany poprawnie z punktu widzenia terminologii stosowanej w programowaniu.
P-33416
« 1 »
  Strona 1 z 1