Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[C++, Qt] qmake.exe

Ostatnio zmodyfikowano 2014-09-27 22:57
Autor Wiadomość
madmike44
» 2011-06-23 10:48:21
Po tym, co napisałeś, nie sądzę, żeby wina leżała po stronie pakietu Qt - byłoby wtedy więcej takich "szczęśliwców", jak Ty. Ja testowałem ten najnowszy pakiet na dwóch systemach - Ubuntu 10.10 oraz Windows XP SP3 - na obu działa bez najmniejszego problemu. Musisz poszukać przyczyny samodzielnie :P

Natomiast jeśli chodzi o nowy projekt, to prawidłowy wybór w QtCreatorze dla zwykłej aplikacji okienkowej na desktop: Plik->Nowy plik lub projekt->Projekt Qt Widget->Aplikacja Gui Qt.
P-34471
ison
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-06-23 19:32:50
ok, po 2 dniach dokopałem się do źródła błędu :D
metodą prób i błędów odkryłem, że jeśli zabiję proces uic.exe podczas kompilacji to kompilacja dochodzi do końca :) nie wiem do czego jest ten uic.exe ale to jest jeden z exeków w kompilatorze Qt, wywaliłem ten plik i wszystko działa :D (widać nie jest konieczny do kompilacji)

//
puste okno kompiluje ale przykładów już nie :(
do tej pory nie spotkałem się z bardziej zabugowanym IDE niż qt creator
swoją drogą po co oni wrzucają 2 kompilatory do tego Qt (msvc i gcc) skoro i tak nie można wybrać kompilatora? (chyba, że trzeba grzebać z tymi wszystkimi ścieżkami, w ogóle nieintuicyjne GUI mają, nie da się nic znaleźć)
P-34504
madmike44
» 2011-06-24 10:19:22
1. Nadal nie odnalazłeś źródła błędu.
2. Z tego, co wiem, cała paczka dla Windows zawiera wyłącznie MinGW, czyli port GCC dla Windows (cyt. "* Based on MinGW (download sources) tool set. Does not support VS compiler.")
3. QtCreator jest bardzo intuicyjny, a mnie nie zdarzył się nawet najmniejszy problem, od kiedy z niego korzystam (już dość długo).
4. UIC jest niezbędny w procesie kompilacji - jest to kompilator plików UI - tych, które tworzy się za pomocą QtDesigner'a - czyli graficznych interfejsów użytkownika.

Paczka z Qt zawiera wiele przydatnych i potrzebnych narzędzi, zintegrowanych z QtCreatorem (UIC, MOC, qmake, QtDesigner, QtAssistant, QtLinguist). Warto chociaż wiedzieć do czego służą - przydaje się to między innymi w takich sytuacjach.
P-34557
ison
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-06-24 13:13:55
w katalogu Qt/Desktop/Qt/4.7.3/ mam 2 katalogi mingw i msvc2008, msvc2008 waży 800 mb

zależy jak dla kogo, ja się trochę namęczyłem zanim znalazłem gdzie się przełącza kompilację z debug na release :p

dziwne jest to, że bez pliku ui.exe mogłem kompilować swój projekt, normalnie dodawałem kontrolki - kompilowałem - i działało, ale z większymi aplikacjami już był problem

te pliki Qt się zwyczajnie zawieszają, pewnie przez to, że mam zasyfiony komputer ale z niczym innym nie miałem podobnych problemów
P-34580
madmike44
» 2011-06-24 15:36:16
Udawało Ci się kompilować niektóre programy bez kompilatora UIC, ponieważ nie używałeś QtDesignera. Po prostu dodawałeś elementy GUI bezpośrednio w kodzie. Jeśli używasz QtDesignera do projektowania okien, są one opisywane w poszczególnych plikach o rozszerzeniu *.ui i tymi plikami zajmuje się kompilator UIC.
P-34608
SeaMonster131
» 2011-06-24 19:09:28
Może faktycznie jakąś felerną paczke ściągnąłeś albo coś Ci sie "nie-doinstalowało"? Ja mam "QtCreator 2.0.0, Based on Qt 4.7.0" jest po polsku i wg...spróbuj ściągnąć może właśnie starszą wersje, albo - jak istnieje - to nowszą. Może to coś pomoże ^^ A przynajmniej spr czy to sprawka tego QT co teraz masz czy może czegoś innego.
P-34626
ison
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-06-25 12:08:55
@madmike44 pudło :) przeciągałem kontrolki z listy po lewej na okienko (albo coś mi się pomyliło)
teraz żeby skompilować wystarczy, że podczas kompilacji zabiję proces uic.exe
widać tylko mój komputer jest aż tak zasyfiony, niedługo instaluję 7
dzięki za pomoc wszystkim :)
pozdrawiam
P-34636
asembler
» 2011-07-13 12:00:13
   
P-35888
1 « 2 » 3
Poprzednia strona Strona 2 z 3 Następna strona