Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Programowanie mikrokontrolerów

Ostatnio zmodyfikowano 2011-06-25 23:38
Autor Wiadomość
PsAoBfLaO
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Programowanie mikrokontrolerów
» 2011-06-25 11:37:10
Witam,
jest to mój pierwszy post, więc proszę o przeniesienie go jeśli trafiłem w zły dział;p Już dawno temu zainteresowałem się elektroniką, wykonałem kilka prostych układów i zrozumiałem że nie tędy droga. Wszystkie układy wykonałem bez użycia  mikro kontrolerów (mam nadzieje że wiecie o co chodzi) wskutek czego były mniej funkcjonalne niż te z uC (przynajmniej mi się tak wydaje) Postanowiłem że nauczę się przynajmniej podstaw programowania. Na forum spotkałem się z pisaniem programów dedykowanych do komputera, niestety nie mogłem znaleźć działu jak zacząć programować mikro kontrolery...
Dla zainteresowanych pomocą:
1)Jaki programator i jaka "rodzina" uC nadaje się do programowania w C++? Czy mogą być to zwykłe AVR'y  i czy jako programator może posłużyć STK200? 
2)W jakim programie pisać kod ? Czy może być taki jak do pisania programów do PC?
3)Jak wygląda cały proces programowania uC(w C++)?
W chwili obecnej nie mam więcej pytań:)


Pozdrawiam PsAoBfLaO
P-34633
absflg
» 2011-06-25 12:16:08
W mikrokontrolerach chodzi o wysoką wydajność (bo i moc obliczeniowa i pamięć są ograniczone), więc raczej nie programuje się wysokopoziomowo. Raczej C, a nie C++. Z tego co zauważyłem dużo ludzi pisze takie rzeczy w Bascom.
P-34638
PsAoBfLaO
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-06-25 15:35:34
Na różnych forach poświęconych robotyce toczą się spory który język jest lepszy. Za BASCOM AVR (BASIC)jest wiele przekonywujących argumentów takich jak fakt prostoty tego języka, krótszego kodu czy samej "przejrzystości" programu(na. zaprogramowanie sterownika pod wyświetlacz LCD w Bascomie to tylko kilka linijek kodu a w C/C++ to prawdziwa męczarnia;p). Zgadzam się z tym w 100% ale wiemy, że  C/C++ jest bardziej rozwinięty i patrząc w przyszłość będzie jednak bardziej przydatny.A co do pamięci uC to nie ma się raczej o co martwić, gdyż można dokupić i podłączyć segmenty pamięci EPROM. Kontynuuje pytania z pierwszego postu.

Pozdrawiam PsAoBfLaO
P-34659
kamillo121
» 2011-06-25 23:22:32
Osobiście nie programowałem mk(nie było czasu) ale fajna strona na której jest wiele informacji to: dioda.com.pl.
To forum raczej nie idzie w stronę programowania układów itd więc tam szybciej znajdziesz odp.
Z tego co wiem to są proste programatory więc do nich są programy specjalnego przeznaczenia(i raczej w C a nie C++).
P-34684
PsAoBfLaO
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Dioda.com
» 2011-06-25 23:38:47
Diodę znalazłem kilka lat temu kiedy zbudowałem pierwszego robota BEAM(bez uC). Jednak już dawno tam nie zaglądałem;p Znalazłem szybki start z WinAVR (kompilator C)
Dziękuje wszystkim za wpisy i pomoc. To chyba jedno z milszych forum  z jakimi się spotkałem;p Zamykam temat.

Pozdrawiam PsAoBfLaO
P-34686
« 1 »
  Strona 1 z 1