Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Nowa wersja Dev-C++!

Ostatnio zmodyfikowano 2011-07-13 17:51
Autor Wiadomość
ison
» 2011-07-10 12:49:13
Mniej popularny system operacyjny = Małe zyski, gorsza opinia, słabsze narzędzia.
Mniej popularny?! Prawie wszystkie profesjonalne serwery stoją na Debianie, Linux zmiata Windowsa w każdym milimetrze...
Gorsza opinia? Dlatego, że ktoś używa profesjonalnego systemu do opracowywania oprogramowania? To chyba nie było zbyt inteligentne, prawda? ;)
Słabsze narzędzia? Wręcz przeciwnie; ten kto nie spróbuje ten tego nie pozna :)

Pomnóż sobie n godzin więcej na każdego pracownika na szukanie jednorazowo błędu w aplikacji to się przekonasz, że jednak warto wydać na głupi system operacyjny 300zł i pracować chociażby za free w Visual C++ :)
ja bym nie zatrudniał takich 'pracowników' tylko normalnych programistów, że nniby aż taka różnica jest między GDB a debuggerem Microsoftu?

Poza tym musisz mieć Windowsa chcąc tworzyć oprogramowanie na Windowsa :P
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wine
P-35694
DejaVu
» 2011-07-10 12:52:46
Serwery kierują się innymi prawami aniżeli rynek wytwarzania aplikacji :) Mówimy tu teraz o programistach, a nie o wyimaginowanym świecie usług sieciowych :)
P-35696
asembler
» 2011-07-10 12:52:47
Gorsza opinia? Dlatego, że ktoś używa profesjonalnego systemu do opracowywania oprogramowania? To chyba nie było zbyt inteligentne, prawda? ;)
Nie chodzi mi tutaj o "profesjonalizm" tylko o stereotyp tego co darmowe.
P-35697
ison
» 2011-07-10 12:54:51
@DejaVu racja

@up
Nie chcę głośno mówić co sądzę o ludziach, którzy kierują się takimi stereotypami. A czy jeśli Ty pobierasz jakąś aplikację to patrzysz na jakim systemie ją wyprodukowano? Aplikacja 'wyprodukowana' na Linuksie wcale nie musi być przecież darmowa.
P-35698
m4tx
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-07-10 12:55:29
@ison nie trzeba mieć nawet Wine'a, żeby pisać aplikacje na Windowsa w Linuksie. Kompilator MinGW posiada swoją wersję na Linuksa, która generuje plik wykonywalny Windowsa.
P-35699
DejaVu
» 2011-07-10 13:02:20
Tak. Między debuggerem GDB a VC++ jest przepaść :) Przynajmniej ja tak to oceniam, bowiem pracowałem koło roku na GDB i po przejściu Visual C++ milion razy wygodniej się pracowało. GDB ma swoje wizje, że czasami nie wchodzi w breakpointy, które postawisz w trakcie życia aplikacji. GDB nie wskaże Ci miejsca w którym kod wyleciał w kosmos bo np. zwolniłeś 2x ten sam wskaźnik. GDB na dzień dzisiejszy nie ma startu do Visual C++ i dlatego przesiadłem się z Code::Blocks na Visual C++. Wieloplatformowość została przeze mnie olana, bowiem Linuks nie jest dla mnie rynkiem w który warto inwestować na dzień dzisiejszy. Windowsa mają wszyscy - również Ci co mają Linuksa.

/edit:
A przy programowaniu wielowątkowym to w ogóle w GDB poruszasz się jak ślepy we mgle :P
P-35700
asembler
» 2011-07-10 13:11:26
Nie chcę głośno mówić co sądzę o ludziach, którzy kierują się takimi stereotypami. A czy jeśli Ty pobierasz jakąś aplikację to patrzysz na jakim systemie ją wyprodukowano? Aplikacja 'wyprodukowana' na Linuksie wcale nie musi być przecież darmowa.
Niestety przedstawiciele dużych korporacji właśnie takimi stereotypami się kierują, nie patrzą jak aplikacja była pisana tylko na zysk jaki przyniesie.
P-35703
ison
» 2011-07-10 13:18:56
Niestety przedstawiciele dużych korporacji właśnie takimi stereotypami się kierują, nie patrzą jak aplikacja była pisana tylko na zysk jaki przyniesie.
A co ma darmowe IDE do zysku jaki przyniesie aplikacja napisana w tym IDE? Że niby jak napiszesz ją w komercyjnym IDE to przyniesie większe zyski?
P-35705
1 2 « 3 » 4 5 6
Poprzednia strona Strona 3 z 6 Następna strona