Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Własny interface graficzny (GUI) |[[C, C++] Szukam pomocy >> [C, C++] Biblioteki]

Ostatnio zmodyfikowano 2011-07-11 01:48
Autor Wiadomość
pekfos
» 2011-07-10 19:15:45
Pisanie Aplikacji okienkowych w WinAPI nie jest poważane wśród programistów, a to dlatego że sprawia wiele problemów.
nie jest poważane? co przez to rozumiesz? Żadna biblioteka pod Windows nie ma takich możliwości co WinAPI. problemy.. to że jest napisane w C i wszystko trzeba robić ręcznie i że łatwo o błąd to nie są problemy.
P-35743
m4tx
» 2011-07-10 19:55:16
Hm... Czyli muszę przejść na Qt? A powiedz mi, jeżeli przejdę na Qt, to automatycznie klasy które pisałem w C++ nie będą mi potrzebne? To znaczy, bede je mogl uzyc w pisaniu programu?
Będziesz mógł użyć swoich klas, które napisałeś w C++. Qt to tylko biblioteka do tworzenia interfejsu graficznego i obsługuje się ją z poziomu C++.
P-35748
michalp
» 2011-07-10 20:18:39
WinAPI w temacie o bibliotekach GUI? No bez jaj...
P-35749
asembler
» 2011-07-10 21:07:04
@pekfos No chyba nie zrozumiałeś, sam do aplikacji bardzo często wykorzystuję WinAPI, ale do aplikacji okienkowych najczęściej wybiera się Qt, Window Forms lub inne tego typu biblioteki.
P-35752
dmx81
» 2011-07-11 01:48:10

Qt to tylko biblioteka do tworzenia interfejsu graficznego i obsługuje się ją z poziomu C++
Qt to bardzo rozbudowane "narzedzie" - wspomagajace m.in komunikacje sieciowa (np obsluga TCP), obsluga multimediow (pliki graficzne, muzyczne), bazy danych i wiele wiele innych ( ja zaczalem przygode z Qt przed OpenGL'a - ktore Qt tez wspiera )
Poza C++, Qt "obsluguje sie" z poziomu innych jezykow, nie tylko C++.
Ale wracajac do tematu, jak najbardziej mozesz uzywac swoich klas dokladnie tak samo, jak to robiles caly czas.
Qt ma swoje QStringi, QVectory, QSrand itd... ale mozesz stosowac rowniez te z STL'a, lub napisane przez siebie.
Jesli chcesz pisac aplikacje okienkowe, to polecam sciagnac biblioteke Qt razem z Qt Creatorem - jest w wersji polskojezycznej.
Pomoc - dokumetacja jest w j.ang, ale bardzo przystepnie napisana, mnostwo przykladow, takze ze swojej strony polecam :)
P-35758
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2