Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Program w GTK+...

Ostatnio zmodyfikowano 2011-08-24 18:04
Autor Wiadomość
akwes
» 2011-08-23 21:15:14
Musisz nam przybliżyć program.
Jeżeli on ma tylko liczyć coś według wzorów, to wystarczy Ci znajomość operacji na zmiennych i typów wbudowanych. Resztę dostarczy Ci Glade/Qt Creator/wxGlade


Raporty. Chcesz mieć je w plikach czy żeby pokazywał program? Operacje wejścia wyjścia czyli troszeczkę poznanie klas fstream i ostream, do tego poznać std::string i to co oferuje. Załatwiasz w ten sposób otwieranie plików, wpisywanie, wypisywanie i operacje na tekście.

//edit
Dzięki Thud, poprawione ;)
P-39791
Thud
» 2011-08-23 21:28:43
Ta treść na dole jest przedawniona:

Przepraszam za OT, ale akwes, dlaczego w Twoim ostatnim poście przyrównujesz narzędzia GUI do biblioteki (bądź jak kto woli - framework'a).

Narzędzie GUI dla wx'a nazywa się wxGlade.
P-39792
kar0lek1
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-08-23 21:32:00
Np.
1. zgrywam plik z instrumentu z jakimś rozszerzenie w którym zapisane są dane..
2. Importuję numery i współrzędne punktów do programu..
3. następnie chciałbym aby program przeliczył to co jest w tym pliku na podstawie zaimportowanych danych i utworzył raport raport.txt ( w raporcie też chciałbym ustalić co gdzie i jak ma być zapisane)
Do wykonania bez konkretnej znajomości C++ ?:)
P-39793
Thud
» 2011-08-23 21:33:10
Musisz znać strumienie danych między innymi. Obiektowość też tu się przyda.
P-39794
akwes
» 2011-08-23 21:36:04

1. zgrywam plik z instrumentu z jakimś rozszerzenie w którym zapisane są dane..

Jeżeli to jest coś innego niż *.txt, to trzeba znać strukturę formatu i sposób prezentacji przezeń danych.


2. Importuję numery i współrzędne punktów do programu..
Jeżeli punkt ad 1. jest spełniona to bez problemu :)
Kwestia paru poleceń na pamieć, jeżeli chcesz tylko zimportować na chama.


3. następnie chciałbym aby program przeliczył to co jest w tym pliku na podstawie zaimportowanych danych i utworzył raport raport.txt ( w raporcie też chciałbym ustalić co gdzie i jak ma być zapisane)

Też nie wydaje się trudne specjalnie.

Tylko dlaczego chcesz do tego bibliotek dodatkowych ? Nie widzę ani jednego miejsca gdzie program pobiera dane od użytkownika albo wymaga ich prezentacji z oknie :P ?
P-39795
kar0lek1
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-08-23 22:17:37
Plik nie ma rozszerzania .txt ale spokojnie można go zamienić na .txt :) A dlaczego nie ? :p Podaj mi powody dlaczego nie lepiej byłoby to stworzyć przy pomocy GTK+ ? :)
A np. wyświetlanie punktów policzonych na ekranie ? Co by mi było do tego potrzebne ?:)
P-39796
akwes
» 2011-08-23 22:44:00
GTK+ oferuje możliwość stworzenia interfejsu graficznego, który dla Twojego projektu nie wnosi nic niezbędnego. Funkcje z GTK ani innej biblioteki oferującej GUI nie ułatwią rozwiązania Twojego problemu lub też nie rozwiążą go za Ciebie. Wszystko i tak musiałbyś napisać sam :P Więc tylko dowalasz sobie roboty :P

Co do tego:


A np. wyświetlanie punktów policzonych na ekranie ?

Nie wiem jak w GTK+ ale zapewne niemal identycznie.

W Boralnd i Windows Form jest coś takiego jak płótno czyli Canvas.
Funkcja PutPixel(x,y), będzie na tym odpowiednio wstawiać kropeczki.

Na pewno w GTK+ będzie coś adekwatnego do tego.
Tylko że takie rysowanie zwykle jest wolne i bardzo muli.
P-39797
m4tx
» 2011-08-23 23:05:57
A np. wyświetlanie punktów policzonych na
ekranie ? Co by mi było do tego potrzebne ?
To: http://www.cairographics.org/documentation/ w połączeniu z GdkPixbuf i jakąś tam kontrolką która tego GdkPixbuf potrafi wyświetlić (opisywałem ją w którymś rozdziale kursu) da ci wystarczające możliwości rysowania.

A GTK+ jeśli chodzi o rysowanie wcale wolny nie jest, czego Gimp jest świetnym przykładem :P
P-39798
1 « 2 » 3 4
Poprzednia strona Strona 2 z 4 Następna strona