Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

program przyjmujący aktualizacje

Ostatnio zmodyfikowano 2009-01-01 13:28
Autor Wiadomość
pekfos
Temat założony przez niniejszego użytkownika
program przyjmujący aktualizacje
» 2008-12-31 16:05:15
mam pytanie :). jak trzeba było by napisać program aby można było go modyfikować (dodawać nowe funkcje i możliwości) bez ponownego kompilowania projektu? czy jest coś takiego możliwe?
P-3113
DeBugger
» 2008-12-31 16:08:08
Na pewno:
Ja bym proponował tak:
Program który po uruchomieniu sprawdzałby aktualizacje(podłączał się do witryny o programie). Jeżeliby była nowa wersja, download.
P-3114
pekfos
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2008-12-31 16:12:47
to i ja wiem :) ale jak zrobić aby program mógł używać nie tylko funkcji które zastały napisane
P-3115
DejaVu
» 2008-12-31 16:21:24
1) Jak napisać program ...
Program piszemy w jakimś środowisku programistycznym
2) ... którego nie trzeba kompilować ...
Każdy program kompilujemy i każda zmiana wymaga ponownej kompilacji.
3) ... by dodawać nowe funkcjonalności
Nie dodasz nowych funkcjonalności nie zmieniając pliku binarnego lub dll'a programu.

Pisanie nowych funkcjonalności bez konieczności kompilowania programu wiązałoby się z napisaniem własnego pseudo języka programowania (interpretera), który na podstawie danych wejściowych, wstawiałby jakieś ikonki itp w aplikacji, jednak roboty z czymś takim jest tyle, że jakaś normalna firma zajmująca się wytwarzaniem oprogramowania realizowała by go conajmniej pół roku w jakimś pokaźnym zespole programistycznym.
P-3116
pekfos
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2008-12-31 16:24:40
Nie dodasz nowych funkcjonalności nie zmieniając pliku binarnego lub dll'a programu.
a jakby pobrana aktualizacja usunęłaby lub zmieniła nazwę dll'a i wstawiła nowy i ulepszony?
P-3117
DejaVu
» 2008-12-31 16:36:39
Dopóki nazwy funkcji nie ulegną zmianie dopóty aplikacja będzie (powinna) działać.

/edit:
Przykładem takich dll'i są np. pliki OpenGL'a. Do projektów wykorzystujących OpenGL'a możesz używać plików *.dll, a w związku z tym kod biblioteki OpenGL jaką posiada programista nie jest wciągany do programu. Aplikacja po przeniesieniu na jakikolwiek inny PC wykorzysta pełne możliwości OpenGL'a danej konfiguracji sprzętowej, ponieważ wciągnie sobie bibliotekę OpenGL'a najbardziej odpowiednią (czyli taką, jaką zainstalował sobie użytkownik do swojego sprzętu).
P-3118
pekfos
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2008-12-31 16:40:22
a jak będą dodane nowe funkcje w dll'u to program też będzie je wykonywać?

PS. kiedy będzie coś więcej o dll'ach w kursie? :)
P-3119
DejaVu
» 2008-12-31 16:54:07
Nie prędko pojawi się coś konkretnego na temat DLLi z mojej strony. Osobiście nigdy nie pisałem od A do Z biblioteki *.DLL, a co za tym idzie napisanie sensownego tutoriala na ten temat z moją wiedzą nie jest możliwe. Stworzenie samej DLL'ki nie jest trudne, jednak w kursie warto jest opisać po co są te 4 sekcje kodu i jakie one mają znaczenie i jak to wszystko się odbywa.

Na chwilę obecną mam bardzo dużo innych planów, których nie jestem w stanie zrealizować bo albo nie mam czasu albo mi się nie chce (chcę odpocząć). Warto zauważyć, że w powietrzu wisi sporo dużych rzeczy do zrobienia:
1) Artykuły
2) Pliki
3) Podręczna lista
4) Nowy program WatchDDT
5) Oczekujące tematy
6) Strefa użytkownika (Twój profil)
7) Możliwość zmiany hasła i maila
8) Skrzynka prywatnych wiadomości

Warto jeszcze tutaj wspomnieć o tym, że mam do zrobienia:
1) Wprowadzenie kursu OpenGL'a
2) Wstawienie obrazków do kursu WinAPI
3) Kontynuacja kursu STL'a
4) Rozbudowa kursu C++

Jakby tego było mało to:
1) Siąść do skompilowania bibliotek o które prosił Pietrzuch
2) Wrzucić na serwer plik o który prosił JCJ
3) Wystąpić o pozwolenie zamieszczenia kursu Allegro GUI, C++

Jakby ta lista była za krótka to:
1) Projekt zespołowy mam na głowie i nikt tam nic nie robi (projekt z uczelni)
2) 3 projekty z sieci komputerowych do zrobienia do końca semestru
3) Chodzenie do pracy i robienie tego co do mnie należy
4) Chodzenie na uczelnię

No i tak na koniec... mieć trochę życia prywatnego. Pytanie 'na kiedy jest coś możliwe'... w moim harmonogramie mógłbym powiedzieć 'nie wcześniej niż za rok' :)
P-3121
« 1 » 2 3
  Strona 1 z 3 Następna strona