Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[edukacja] Studia dzienne/wieczorowe

Ostatnio zmodyfikowano 2011-11-22 21:31
Autor Wiadomość
Kaniorek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[edukacja] Studia dzienne/wieczorowe
» 2011-11-20 14:18:07
Czy mocno różnią się studia dzienne od wieczorowych? Chodzi mi oczywiście o zakres materiału i wymagania. Mówię o politechnice.

Pytam bo... będę zdawał maturę z matematyki podstawową, co do rozszerzenia to pewien nie jestem (jestem w technikum informatycznym)  i może się zdarzyć tak, że nie dostanę się po prostu na dziennie (informatyczne) a wtedy chciałbym iść na wieczorowe...o zaocznych nawet nie myślę... a jak bym wtedy dorabiał to się pomyśli  Proszę wyjaśnijcie mi na czym polega ta różnica między dziennymi a wieczorowymi

pozdrowienia
P-44383
DejaVu
» 2011-11-20 16:41:28
1. Politechnice - jakiej?
2. Zakres materiałów możesz sobie porównać (siatki godzin).
3. Zawsze studia zaoczne są mniej wymagające niż dzienne - od osób na studiach dziennych się wymaga więcej, ponieważ dla nich pracą jest zdobycie wykształcenia. Osoby, które studiują zaocznie zazwyczaj mają pracę, więc raczej się dokształcają po to by dorobić sobie papier i zdobyć jakąś nową wiedzę.

/edit:
Dzienne - od 8:00 do 16:00 od pon do pt (ale może być równie dobrze nawet i do 20:00 - patrz: Politechnika Gdańska)
Wieczorowe - od 15:00 do 22:00 od pon do pt
Zaoczne - w weekendy (pt, sob, ndz) albo (sob, ndz)
P-44388
Kaniorek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-11-20 16:43:48
Politechnice Śląskiej ale to chyba niema znaczenia :)
P-44389
Kaniorek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-11-20 16:46:44
Tylko, że ja mówie o wieczorowych nie dziennych czy zaocznych. Chciałbym wiedzieć czym się dzienne od wieczorowych różnią i czy są drogie... poza tym.. zaoczne odpadają bo:

a) i tak po technikum nie znajde pracy w zawodzie...
b) chcę się więcej nauczyc :)

#edit
a wieczorowe coś kosztuja?
hmm wieczorowe 7 godzin mniej więcej dziennie a stacjonarne ok 9 godzin. czyli materiał prawie ten sam :)
jeszcze jedno..czy żeby się dostać na dzienne/wieczorowe muszę zdawać rozszerzoną matmę czy wystarczy podstawowa?
P-44390
akwes
» 2011-11-20 17:09:31
Ale za wieczorne też się płaci... Taka różnica.

Stacjonarne = dzienne. Nie płacisz masz zajecia pon-piątek

Niestacjonarne = wieczorowe. Płacisz masz zajęcia pon-piątek
               = zaoczne. Płacisz masz zajęcia sobota i niedziela.


Na stronie swojego kierunku masz dokładnie napisane jakie matury respektują, oraz jak i jest próg przyjęć na dzienne, wieczorowe i zaoczne.


a) i tak po technikum nie znajde pracy w zawodzie...

Jeżeli nie uczyłeś się na własną rękę to na pewno nie.

Na praktykach byłem w firmie gdzie programiści robili w Django. Wszyscy zaczęli studia (zaoczne) jakoś po połowie roku pracy już w tej firmie (ot tak, żeby mgr mieć).
P-44392
Kaniorek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-11-20 17:29:35
Uczę się na własną ręke...ucze
ale ponoć pracodawca na zaoczne patrzy troche spode łba dlatego wolałbym dzienne/wieczorowe i mieć czyste sumienie.
P-44393
akwes
» 2011-11-20 20:19:59
Nie. Pracodawca przede wszystkim patrzy na to co umiesz. Poza uczelniami z których bierze się kilka najlepszych osób do porządnej pracy to wszystkie są równe sobie. Jeżeli liczysz że po studiach będziesz wiedział co robić w pracy to się grubo mylisz.

Wejdź na goodline i zobacz sobie CV ludzi z IT. Większość osób robi studia zaoczne i to dopiero w trakcie pracy.
P-44407
winterfresh
» 2011-11-22 18:16:58
Hmm tak kontynuując temat to jak myślicie...
technik-informatyk (w technikum, które ma naprawdę dobrą opinię) a później studia zaoczne inżynier-----magister?
Oczywiście + samo doskonalenie się bo w szkole dużo nie nauczą zawodu :)

Czy technik informatyk i studia dzienne?
P-44516
« 1 » 2 3
  Strona 1 z 3 Następna strona