Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Język skryptowy [Konsolowy]

Ostatnio zmodyfikowano 2011-12-22 13:47
Autor Wiadomość
RazzorFlame
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Język skryptowy [Konsolowy]
» 2011-12-22 12:31:28
Witam. Mam do was pytanie. Odzczytywać i zapisywać do pliku umiem. Chciałbym się was zapytać: Jak zrobic język skryptowy z odczytywaniem plików podobnym do batch. Chodzi o to ze ja umiem odczytywać plik z konkretą nazwą a chciałbym żeby np tak jak batch, wszystkie pliki .bat, .cmd działały. Prosze o pomoc. Jesli wyraziłem się nie jasno prosze powiedziec.
P-46044
ison
» 2011-12-22 12:42:13
Jak klikasz dwa razy na plik z nieznanym rozszerzeniem to możesz wybrać program, którym ma być otwierany. Jeśli taki plik zostanie otwarty Twoim programem to dostaniesz jego ścieżkę w argumencie dla funkcji main. Wtedy możesz odczytać ścieżkę, otworzyć plik i go parsować. Skojarzyć dane rozszerzenie z danym programem możesz też przez w wpis w rejestrze, jest na to zapewne dużo sposobów, możesz pogooglać.
P-46048
RazzorFlame
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-12-22 13:31:58
Dzieki. Mam Windows Viste i juz tyle razy robilem te Otworz za pomocą...
Powiedzmy ze mam taki kod:
C/C++
#include <iostream>
#include <fstream>
#include <conio.h>

using namespace std;

int main()
{
    ifstream plik( "plik.xxx" );
    while( 1 )
    {
       
        //odczytywanie danych
       
    }
   
    return 0;
}
To jak mam zrobic aby wszystkie rozszerzenia .xxx były dobre? Bo jak jest nazwa inna niz podana w ifstream to nie działa.

EDIT: Kiedyś próbowalem zrobic aby wszystkie rozszerzenia były dobre ( nazwy tez ) takim ifstream'em:
C/C++
ifstream plik( void );
Kompilowalo się wszystko git ale tak to nie działało.
P-46055
malan
» 2011-12-22 13:40:27
(...)aby wszystkie rozszerzenia były dobre(...)
C/C++
ifstream plik( void );
Sory, ale muszę <facepalm>. Ugryzę się w język i powstrzymam od pozostałych, zbędnych komentarzy.

http://www.intercon.pl/~sektor/cbx/basics/functions.html rozdział Funkcja main - przestudiuj, a potem przeczytaj jeszcze raz post, który napisał ison.
P-46059
akwes
» 2011-12-22 13:45:04
Przede wszystkim to nie program decyduje co go otworzy ale system.

A system tę decyzję opiera o wpisy w rejestrze, które można też łagodnie wyklikać przez opcje folderów, czy gdzieś tam w ich pobliżu zdaje się.
P-46061
RazzorFlame
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-12-22 13:47:09
Heh malan. Jest się z czego smiac. Sam jak na to patrze to w breche jade :D. Ja nie mam bladego pojęcia jak mozna to odczytac.
P-46063
« 1 »
  Strona 1 z 1