Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[SDL] Czy istnieje grabber i funkcje do odczytywania?

Ostatnio zmodyfikowano 2011-12-28 16:51
Autor Wiadomość
RazzorFlame
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-12-28 15:58:56
@kamillo121 jak na razie nie jestem "doedukowany" w tym kierunku. Ja nie rozumiem jak można pisać binarnie. Niby system binarny jest trudny ale da się go nauczyć. Ale zapisywać dane rysunku albo cos? Ja nie umiem tego co cały microsoft. ( Nie mam bladego pojęcia o tym co on powiedział więc nie zrozumcie mnie zle...)

EDIT:
Teraz jak dokładnie przeczytałem twój post to troche mi sie rozjasniło. To wystarczy zapisywać dane. Chodzi o np odczytanie z pliku np bmp tych "zdan" co można otworzyc np notepadzie++ i zapisanie ich? Sory za moją nie wiedze ale jeszcze musze sie duuuzo nauczyc
P-46483
m4tx
» 2011-12-28 16:01:09
1. System binarny jest banalny
2. Jemu chodziło o coś innego :P
3. Microsoft umie o wiele więcej...

Edit:
4. Tak :P
P-46484
RazzorFlame
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-12-28 16:02:33
Ten 2 punkt. Mogłbys mi wyjasnic? Tak jak mowilem nie mam bladego pojecia. Jakby mnie ktos oswiecił byłbym bardzo wdzieczny!
P-46485
kamillo121
» 2011-12-28 16:20:16
Kolego, masz np 3 bitmapy, chcesz mieć to w jednym pliku o swoim rozszerzeniu, jak to najprościej zrobić ? wczytać sobie po kolei jedną, drugą i trzecią bitmapę i zapisać je do jednego swojego pliku. Powiedzmy, że taki plik może być zbudowany np tak:
Pierwsze kilka bitów oznacza nazwę pliku, kilka następnym bitów oznacza długość pliku(wielkość) kilka następnych bitów może rodzaj pliku oznaczać czy co tam chcesz. Tworzysz sobie takie własne nagłówki i na ich podstawie później odczytasz poszczególne elementy. Najpierw jednak naucz się (jak chcesz to zrobić) dobrze obsługiwać pliki tekstowe i binarne a z resztą sobie poradzisz.
P-46491
RazzorFlame
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-12-28 16:51:00
Dzieki kamillo121! Wiem ze musze się jeszcze duuzo nauczyć Wszystkim dzięki! Jesli ktoś coś jeszcze chce powiedziec niech pisze
P-46498
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2