Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[OpenGL] Szukam dobrego przykładu/kursu z Constructive Solid Geometry

Ostatnio zmodyfikowano 2012-01-05 17:59
Autor Wiadomość
radziopoke
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[OpenGL] Szukam dobrego przykładu/kursu z Constructive Solid Geometry
» 2012-01-05 17:09:02
Już od dłuższego czasu poszukuję jakiegoś dobrego kursu związanego z CSG w OpenGL. Od razu mówię, że opisany na tej stronie kurs nie odpowiada moim wymaganiom(jak dla mnie jest trochę za trudny). Szukam kursu, który krok po kroku opisze każdą funkcję lub jakiś przykład w którym zaprezentowane będzie jak ożywać CSG w bryłach tworzonych z trójkątów. Wiem że może wymagam za dużo ale już mi się szukać odechciało.
P-47305
DejaVu
» 2012-01-05 17:23:32
P-47308
radziopoke
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-01-05 17:59:30
To jest dokładnie ten sam kurs tylko w formie pdf no i osobno są pliki *.cpp . No ale jak już są te pliki to se chciałem przynajmniej zobaczyć jak działa ten program. Lecz w czasie kompilacji za pomocą codeblock wysypał się 9 błedami. Prawdopodobnie nie mam za-linkowanej jakieś biblioteki. Jakiej?

linkowane biblioteki:
libopengl32.a
libglu32.a
libSDL.dll.a
libgdi32.a

A oto błędy wypisane przez program:
C:\Documents and Settings\Radzio\Pulpit\Nowy folder\csg.cpp|36|error: expected unqualified-id before '=' token|
C:\Documents and Settings\Radzio\Pulpit\Nowy folder\csg.cpp|37|error: expected unqualified-id before '=' token|
C:\Documents and Settings\Radzio\Pulpit\Nowy folder\csg.cpp||In function 'void DisplayScene()':|
C:\Documents and Settings\Radzio\Pulpit\Nowy folder\csg.cpp|159|error: expected primary-expression before ')' token|
C:\Documents and Settings\Radzio\Pulpit\Nowy folder\csg.cpp||In function 'void Reshape(int, int)':|
C:\Documents and Settings\Radzio\Pulpit\Nowy folder\csg.cpp|332|error: expected primary-expression before ',' token|
C:\Documents and Settings\Radzio\Pulpit\Nowy folder\csg.cpp|332|error: expected primary-expression before ')' token|
C:\Documents and Settings\Radzio\Pulpit\Nowy folder\csg.cpp|337|error: expected primary-expression before ',' token|
C:\Documents and Settings\Radzio\Pulpit\Nowy folder\csg.cpp|337|error: expected primary-expression before ')' token|
C:\Documents and Settings\Radzio\Pulpit\Nowy folder\csg.cpp|341|error: expected primary-expression before ',' token|
C:\Documents and Settings\Radzio\Pulpit\Nowy folder\csg.cpp|341|error: expected primary-expression before ')' token|
||=== Build finished: 9 errors, 0 warnings ===|
kod źródłowy:
plik csg.cpp na stronie: http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-OpenGL-C++/Bufor-szablonowy/230

edit1: Udało mi się go uruchomić, mimo że instalowałem bibliotekę glut za pomocą programu o dziwo się nie zainstalowała więc wgrałem ją samodzielnie. Mimo to musiałem zmienić nazwy zmiennych top, far, near bo przy nich też nie wiem czemu błędy wyskakiwały. A najlepszy był antywirus, który wykrył po skompilowaniu tego kodu malware :)

No ale jak ktoś ma jakiś inny przykładzik bazujący na CSG, a zarazem na figurach stworzonych przez siebie a nie z biblioteki glut byłbym wdzięczny.
P-47314
« 1 »
  Strona 1 z 1