Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Głupie pytanie - wersje biblioteki dla odpowiedniego kompilatora.

Ostatnio zmodyfikowano 2012-01-11 17:41
Autor Wiadomość
wizardus
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Głupie pytanie - wersje biblioteki dla odpowiedniego kompilatora.
» 2012-01-11 13:57:49
Mam nadzieję, że tytuł nie miesza za bardzo. Chodzi mi o taki motyw - są biblioteki pod konkretne wersje kompilatora (np SDL ma ich 3, VC2005, 2008, mingw). I teraz takie pytanie.

Mam bibliotekę SFML, linkuje, nie działa, udało się, nie wyświetla okna itd. W gruncie rzeczy doszedłem do wniosku, że w pobranej paczce nie ma pliku sfml-main.dll...

Wydaje mi się, że to w tym może tkwić problem gdyż:

1. Podlinkowałem to 10 razy.
2. Nie mam żadnych błędów.
3. Teoretycznie program się uruchamia... tylko że okna nie ma, w procesach jest.

No i tak pomyślałem, że to może być wina tego, że nie ma tej dllki, albo tego, że sfml-1.6 ma wersję dla VC++2008. Poszperałem w necie i znalazłem, że komuś pomogło wrzucenie biblioteki ati do pliku z projektem, niestety u mnie to nic nie dało.

Pytanie - czy muszę linkować OpenGl ? Od razu mówię, że dokumentacji nie czytałem, tylko tutorial. No i jeszcze raz pytanie główne - jak stworzyć z wersji biblioteki pod jeden kompilator wersję pod drugi. W CMake trzeba mieć chyba jakiś plik .list czy coś.

Pozdrawiam
P-47938
pekfos
» 2012-01-11 17:18:03
No i tak pomyślałem, że to może być wina tego, że nie ma tej dllki,
Jakby brakowało jakiegoś dll, program w ogóle by się nie uruchomił.

No i jeszcze raz pytanie główne - jak stworzyć z wersji biblioteki pod jeden kompilator wersję pod drugi.
Skompilować? Kompilowałeś w ogóle SFML pod swój kompilator?
P-47946
hincu
» 2012-01-11 17:34:20
moja rada
zmien kompilator na gcc a najlepiej to zainstaluj sobie code::blocks
P-47947
pekfos
» 2012-01-11 17:35:12
@hincu: Co ma IDE do kompilatora?
P-47948
wizardus
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-01-11 17:41:02
kompilator moge zmienic bez zmiany ide (chyba jakos sie da sciezki pozmieniac, nie ?). Mi chodzi o to, że niektóre biblioteki (np biblioteka mysql++) udostępniają pliki do tworzenia pod konkretne typy (debug/release) dla konkretnych kompilatorów za pomocą CMake'a.

@pefkos

Nie mam właśnie pojęcia jak... Nigdy czegoś takiego nie robiłem.
P-47949
« 1 »
  Strona 1 z 1