Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[SFML, C++] Wczytywanie plików z rozszerzeniem *.gif

Ostatnio zmodyfikowano 2012-01-15 21:20
Autor Wiadomość
maestro
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[SFML, C++] Wczytywanie plików z rozszerzeniem *.gif
» 2012-01-14 22:43:52
czy sfml wczyta gif?
jest w ogóle jakaś biblioteka co to wczyta?
albo jak usunąć jakiś kolor z obrazka?
P-48231
DejaVu
» 2012-01-14 23:15:24
Na stronie projektu SFML jest napisane jakie formaty wspiera wspomniana biblioteka. Jest tam taki link w menu zatytułowany 'Features' :) W kursie SFML-a masz również wymienione formaty jakie wspiera SFML - google prądem nie kopie i za zadawane pytania nie zabija więc postaraj się użyć tej nieziemskiej technologii stworzonej dla przeciętnego użytkownika Internetu od którego nie wymaga się w sumie nawet myślenia... (» Kurs SFML 1.6, C++Wczytywanie i zapisywanie plików graficznych lekcja).
P-48245
maestro
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-01-15 18:03:04
no ta fajnie ale zauważ

albo jak usunąć jakiś kolor z obrazka?

a ten tekscik z google to se o ,skoro pisze na forum to myślisz że będe specjalnie przegrzebywał google (nie wszystko tam jest)

mimo wszystko sprawdziłem jak działa program z wczytanym obrazem ma tylko jeden punkcik zamiast obrazek ,a kolor to pewnie jest taki jak podany w programie. Wczytałem obrazy z usuniętym kolorem w innych formatach też jeden punkt ,a gif w ogóle nie pasuje
a co do tych kolorów dlaczego
w kodzie gdy wpisze Black (czarny) ostatni kod na tej stronie
http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-SFML-C++/Tworzenie-i-wyswietlanie-sprajtow/333
bez względu na podanie w sprajtach innych kolorów to każdy jest czarny?







P-48311
hincu
» 2012-01-15 18:29:41
sprite.CreateMaskFromColor( Color(R, G, B) );

rgb w wartosci od 0 do 255

czy ty byles zobaczyc do dokumentacji? jesli nie to odsylam tam ciebie na naszym portalu tez jest jakas dokumentacja o sfml ale nie mam pojecia jak sie trzyma : P
aczkolwiek tam ciebie tez odsylam jesli nie kminisz angielskiego
P-48313
pekfos
» 2012-01-15 18:59:36
skoro pisze na forum to myślisz że będe specjalnie przegrzebywał google (nie wszystko tam jest)
To, że nie wszystko tam jest, nie znaczy, że nie ma tam nic. Jakbyś spróbował użyć tej "nieziemskiej technologii" (:P) to taki temat nie byłby potrzebny. Nie szybciej samemu znaleźć rozwiązanie niż czekać na odpowiedzi? No szybciej.. ale już nie tak łatwo jak zadać pytanie na forum i czekać -.-
P-48317
maestro
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-01-15 19:54:21
ta no dobra ,ale skoro nie masz zamiaru udzielić mi odpowiedzi tylko pisać że mam szukać w google to ja mam to w d. poco ja tyle pisze skoro on mnie wysyła w google ,a może ja szukałem ,teraz to nie szukałem ,a w dokumentacji to ja se siedze cały czas
do hincu i to nie wiem gdzie znalazłeś ,ale u mnie nie działa ,nie znalazłem
P-48326
hincu
» 2012-01-15 20:07:11
C/C++
CursorGFX.LoadFromFile( "gfx/GUI/cursor.png" );
CursorGFX.SetSmooth( false );
CursorGFX.CreateMaskFromColor( sf::Color( 255, 0, 255 ), 0 );

zapomnialem o ostatniej wartosci : P po kolorze podajesz wartosc alpha(przezroczystosc) od 0 do 255
P-48328
maestro
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-01-15 21:20:20
no dziex
P-48334
« 1 »
  Strona 1 z 1