Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[c++] Problem z załączeniem biblioteki string do pliku nagłówkowego

Ostatnio zmodyfikowano 2012-01-21 13:55
Autor Wiadomość
Madius
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[c++] Problem z załączeniem biblioteki string do pliku nagłówkowego
» 2012-01-20 23:23:14
Witam cały dzisiejszy dzień walczę z plikami nagłówkowymi w CodeBlocks. Dzięki temu forum udało mi się rozwiązać niemal wszystkie problemy poza jednym. Mianowicie nie chce mi dodać biblioteki string do pliku nagłówkowego. W main stringi działają bez problemu.

Tak wygląda ten plik. Ktoś ma jakieś pomysły?
Bo próbowałem wszystkiego co było na tym forum. Bezpośredniej ścieżki do tej biblioteki w program files, w opcjach kompilatora dodawałem folder do wyszukiwania i nic. 
C/C++
#pragma once
#ifndef ZWIERZE_H
#define ZWIERZE_H
#include <iostream>
#include <string>

class zwierze
{
protected:
    unsigned int waga, wiek;
    bool sterylizacja;
    string gatunek;
public:
    zwierze(); //zabezpieczenia dopisac !!!!!
    zwierze( zwierze & zw2 );
    zwierze( unsigned int, unsigned int, bool, string );
    void edycja();
    virtual ~zwierze();
};
#endif // ZWIERZE_H
F:\PROgramowanie-prace\testowanie\include\zwierze.h|12|error: 'string' does not name a type|
F:\PROgramowanie-prace\testowanie\include\zwierze.h|17|error: 'string' has not been declared|
F:\PROgramowanie-prace\testowanie\src\zwierze.cpp|30|error: 'gatunek' was not declared in this scope|
F:\PROgramowanie-prace\testowanie\src\zwierze.cpp|30|error: 'class zwierze' has no member named 'gatunek'|
F:\PROgramowanie-prace\testowanie\src\zwierze.cpp|33|error: prototype for 'zwierze::zwierze(unsigned int, unsigned int, bool, std::string)' does not match any in class 'zwierze'|
F:\PROgramowanie-prace\testowanie\include\zwierze.h|17|error: candidates are: zwierze::zwierze(unsigned int, unsigned int, bool, int)|
F:\PROgramowanie-prace\testowanie\src\zwierze.cpp|25|error:                 zwierze::zwierze(zwierze&)|
F:\PROgramowanie-prace\testowanie\src\zwierze.cpp|5|error:                 zwierze::zwierze()|
F:\PROgramowanie-prace\testowanie\src\zwierze.cpp||In member function 'void zwierze::edycja()':|
F:\PROgramowanie-prace\testowanie\src\zwierze.cpp|45|error: expected ';' before 'cout'|
F:\PROgramowanie-prace\testowanie\src\zwierze.cpp|48|warning: comparison between signed and unsigned integer expressions|
F:\PROgramowanie-prace\testowanie\src\zwierze.cpp|66|error: expected ';' before '}' token|
||=== Build finished: 10 errors, 1 warnings ===|
P-48991
malan
» 2012-01-20 23:27:06
Jakiś log kompilacji?

/edit:
zwierze( unsigned int, unsigned int, bool, string );
 - zapomniałeś tutaj o czymś (» Kurs C++ » Poziom 3Zmienne przechowujące tekst lekcja).
P-48993
Madius
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-01-20 23:30:38
O Boże dzięki. Straszna głupota z mojej strony.
P-48994
Madius
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-01-21 13:55:03
Mam jeszcze takie pytanie by nie tworzyć nowego tematu.

Deklaruje w pliku nagłówkowym funkcje fun_gatunek(), a mimo to kompilator jej nie widzi. Mam dokładnie takie same nazwy jak w pliku .h pisane z podpowiedzi. Jak tworze jakąkolwiek inną funkcje to też jej nie wykrywa. Problem jest tylko w tej klasie w innych działa to bez problemu. Ktoś ma jakieś pomysły co to może być ? Bo wygląda na coś prostego tylko że ja już chyba ślepne.

C/C++
#pragma once
#ifndef ZWIERZE_H
#define ZWIERZE_H
#include <string>
#include <iostream>

using namespace std;

class zwierze
{
protected:
    unsigned int waga, wiek;
    bool sterylizacja;
    string gatunek;
    stirng nazwa;
public:
    zwierze(); //zabezpieczenia dopisac !!!!!
    zwierze( zwierze & zw2 );
    zwierze( unsigned int, unsigned int, bool, string );
    void fun_gatunek();
    void edycja();
    virtual ~zwierze();
};

#endif // ZWIERZE_H

plik .cpp
C/C++
#include "zwierze.h"

void zwierze::fun_gatunek()
{
   
}
F:\PROgramowanie-prace\Sklep_zoologiczny\src\zwierze.cpp|3|error: no 'void zwierze::fun_gatunek()' member function declared in class 'zwierze'|
||=== Build finished: 1 errors, 0 warnings ===|
P-49028
« 1 »
  Strona 1 z 1