Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[GTK+] Dziwny problem z pozycjonowaniem okien

Ostatnio zmodyfikowano 2012-02-19 19:53
Autor Wiadomość
jsc
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[GTK+] Dziwny problem z pozycjonowaniem okien
» 2012-02-19 13:30:50
Zrobiłem sobie pasek (okno stylu TOPLEVEL) na całą szerokość ekranu i chcąc go umieścić na górze ekranu zastosowałem polecenie:
C/C++
gtk_widget_set_uposition( obszar, 0, 0 );

I wykonaniu tego dostaję pasek ogólnie na górze, ale nad nim widać jeszcze pasek tytułu i menu główne Netbeans (zmaksymalizowane). Dobrze się spozycjonowało się  dopiero kiedy zmieniłem styl na POPUP (które jest całkowicie martwe).

Wie ktoś o co  tu chodzi? I przy okazji poproszę o poradę jak uczynić je np. przemieszczalnym albo o zmiennym rozmiarze.

PS.
Działam na Windows XP Service Pack 3.
P-50975
m4tx
» 2012-02-19 14:47:07
widać jeszcze pasek tytułu
przemieszczalnym albo o zmiennym rozmiarze.

Hm... Więc chcesz zrobić okno bez dekoracji, ale przemieszczalne lub o zmiennym rozmiarze? Hm... Łatwo nie będzie raczej, ale podpięcie odpowiednich sygnałów do okna i pobieranie pozycji myszy powinno załatwić sprawę :P

gtk_window_set_decorated()
 - usuwanie dekoracji okna.
gtk_window_begin_move_drag()
 - też może być pomocne.
gtk_window_move()
 - przesuwanie okna (użyj tego zamiast gtk_widget_set_uposition())
P-50980
jsc
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-02-19 16:55:04
O ile cię dobrze zrozumiałem, aby móc przesuwać okno to powinien przechwycić kliknięcie myszką na oknie i śledzić ruchy kursora, a następnie za pomocą gtk_window_begin () mam odwzorowywać oknem ruchy kursora.

Moje zdziwienie budzi to, że "dekorowane" okno nie chcę się ustawić tam gdzie chcę, a muszę się chwytać tego POPUP.
P-51002
m4tx
» 2012-02-19 19:42:32
Moje zdziwienie budzi to, że "dekorowane" okno nie chcę się ustawić tam gdzie chcę, a muszę się chwytać tego POPUP.
Próbowałeś z
gtk_window_move()
?
P-51020
jsc
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-02-19 19:53:02
Już bezpieczniej zrobić okno od podstaw (czyli tego szarego prostokąta).
P-51024
« 1 »
  Strona 1 z 1