Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Ważna dla mnie sprawa z przyszłością.

Ostatnio zmodyfikowano 2009-02-23 22:02
Autor Wiadomość
barexb
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Ważna dla mnie sprawa z przyszłością.
» 2009-02-23 00:15:42
Witam serdecznie wsszystkich użytkowników.
Mam nadzieje że temat nie zostanie usunięty i pomożecie mi, chodź nie jest to problem z jezykiem c++ a z moją przyszłościa.

Więc tak:
Zacznę od tego że do gimnazjum interesowałem się tylko sportem (choroba nerki i rezygnacja) w 1 kl gimnazjum nie interesowalo mnie nic.
w 2 kl gimnazjum na lekcjach informatyki tłumaczono nam MSworda i excela przez caly semestr(po prostu żal;/:(, moje zainteresowanie informatyką zaczęło się na początku 3 gim. Wówczas zacząłem swoja naukę od HTML - i napisałem swoją strone wyłącznie w html. www.ksgranica.yoyo.pl potem trochę CSS się otarłem www.interfull.yoyo.pl

W Pascalu potrafie kalkulator zrobić i to wszystko.

Moje pytanie brzmi: Czy nie jest za późno?czy nie zapóźno z nauką C++? jestem w 3 gimnazjum.przez całe gimnazjum przerabialiśmy materiał od painta po worda i excela na publisherze koncząc. Teraz mamy algorytmy w Eli, a potem logo. Wiadomo że po takim Gimnazjum nic nie będe wiedział o programowaniu. A osoby chcące coś osiągnąć muszą wykraczać poza wiedze.

HTML-umiem całego ale nie długo nie będzie o nim słychać
CSS - po trochu

Co teraz? C++? jakaś motywacja? mam mieszane uczucia. Kręci mnie programowanie to cóż po jakimś tygodniu nauki męcze się tą nauką.

Co poradzicie?


P-4380
DejaVu
» 2009-02-23 01:06:40
Programowanie to nie zajęcie na 2 tygodnie czy też miesiąc. To jest coś co się zaczyna... i w sumie nie ma to końca. Ja zacząłem programować w 2 klasie gimnazjum. Obecnie upłynęło już jakieś 8 lat albo i więcej i nadal to robię. Wiem, że to co osiągnąłem mogłem zdobyć w krótszym czasie... jednak nikt mnie nie prowadził i w praktyce wszystko co umiem z programowania zawdzięczam tylko i wyłącznie sobie i swojej wytrwałości. Warto spróbować programowania jeśli chcesz w przyszłości mieć pewność, że będziesz pracować za biurkiem i będziesz robił to co lubisz... programowanie bowiem zazwyczaj staje się hobby w Twoim wieku. Na naukę programowania nie jest za późno. Bardzo dużo osób zaczyna programować dopiero na studiach, tak więc masz duże perspektywy ze swoim obecnym wiekiem, jeśli będziesz na tyle wytrwały by się uczyć programowania latami.

/edit:
Programowanie może nauczyć człowieka cierpliwości... mnie ono właśnie tego nauczyło... cierpliwości, wytrwałości i samozaparcia. Z czasem nauczyło mnie myślenia na zupełnie innym poziomie, no a na dzień dzisiejszy siedzę tu i piszę posty na forum odpowiadając lepiej lub gorzej na Wasze pytania :)
P-4381
Skala
» 2009-02-23 07:29:28
Mimo wszystko na początek polecam Turbo Pascala.
Tam kod może jest większy od C++ i ubogi, ale na początek to nic lepszego nie ma. ;-)
Jeżeli konsola Ci się nudzi możesz spróbować z InitGraph ;-), ale polecam konsolke ;-).
Jak nie masz pomysłu na program napisz na forum to możemy Ci pomóc.

Ja programowania zacząłem się uczyć w półtora roku temu (2 Technikum Technik Informatyk) bo to było wymagane rzecz jasna.
Noo wciągnęło mnie programowanie trzeba przyznać, a najbardziej dzięki pewnej Pani, która kierowała mną, i zawsze powtarzała że mam głowę do tego ;-)

Programując w TP niechętnie przerzuciłem się na C++ ale, jak w C++ zacząłem programować to już nie zamierzałem wracać ;-).

Fajna przygoda ogólnie.
Największy problem z jakim dotychczas miałem to zrozumienie klas...
W tej chwili zacząłem nauke na Visualu 2005 z biblioteka CLR

Pozdrawiam przyszłych programistów :D

EDIT:
Ale żeby programować musisz to lubić i być zadowolony z tego co zrobiłeś (wiem jak to jest jak coś nie wychodzi :D może wymyślisz kilka nowych brzydkich słów :P) Ale to tak na marginesie.

Ale niestety - "Przecież nic nie może wiecznie trwać" i w 3 klasie Pani odeszła i wróciła Pani która wybrała na urlopie.
Oj wiele rzeczy się działo... Ale tak naprawdę nic się nie działo bo nauki takiej owakiej nie było...

Złapałem kontakt z byłą nauczycielką i dalej się uczę on-line:).
Między innymi szukałem jakiegoś portalu gdzie będę mógł w jakichś podstawowych rzeczach pomóc, a może w coś się załapie i dlatego tutaj się załapałem.
Pozdrawiam Pana Piotra bardzo ładne forum :P
P-4383
barexb
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-02-23 11:29:14
Wiadomo ze muszę wkońcu od czegoś naukę zacząć i ciagnąć to rok przynajmniej....

hehe, czasem jak pisze program, jak sam próbuje poprawiać błędy nie lece na forum i 1, 2 ,3 poprawy a tu dalej błędy to łacina leci;d Ale w końcu udaje mi się naprawić bo szybko nie rezygnuje! i jest to zadowolenie nawet z głupiego programu któremu podaje 3 liczby a on wybiera tą o środkowej wartości. Program na instrukcji IF else najprostrze co może być ale daje mi to radość, że sam to napisałem i program robi co mu napisałem....

Największy problem jaki mam to szczególnie wytrwałość w nauce... Nie wiem jak wam ale mi właśnie po tygodniu -2 tyg nauki zaczyna się to nudzić.....potem znowu do tego wracam.... i tak w kółko, brakuje mi tej wytrwałości;/

Bo wiadomo, nie mam nikogo kto by mi pomógł, nikt w rodzinie nie zna się na programowaniu. hmm no nie ma się przed kimś pochwalić. Wiadomo jak by ktoś był w rodzinie programistą i bym mu pokazał program na IF i else a on pokazał by mi swój, napewno by mnie to zmotywowało. Nie ma kto motywować.....;/
P-4387
damian05
» 2009-02-23 14:18:31
Ja tam zacząłem programować pod koniec II klasy gimnazjum teraz jestem w III i nadal mi się to podoba. Mnie do nauki programowania zmotywowała nauczycielka informatyki, która pokazała mi że istnieje coś takiego jak programowanie;) na lekcjach informatyki w 2 klasie przerabialiśmy HTML i zaczęliśmy trochę zabawę z ELI, gdyby nie ona to pewnie nie byłoby mnie tu z wami;) i niestety jak to zwykle bywa dobry nauczyciel szybko znika, nie wiem gdzie teraz pracuje ale niestety nie w mojej szkole, a szkoda.

A i mam do was taki pytanko przez ile lat mieliście informatykę w gimnazjum? Przez całe 3 lata, czy tak jak ja tylko przez pierwsze dwa? 
P-4388
Skala
» 2009-02-23 14:48:56
Co to za różnica ile się miało informatyki w gimnazjum?:p
Ja miałem w 3 klasach;p ,ale nie uczyliśmy się nic z programowania ani z html.

Zawsze możesz się pochwalić na forum z tym co zrobiłeś i posłuchać trochę krytyki w stylu "tak będzie lepiej".

W programowaniu oprócz tworzenia, ważna jest też optymalizacja programu ;)
P-4389
DeBugger
» 2009-02-23 15:29:04
Nauczyć programować możesz się w każdej chwilii. Ja zacząłem kilka dni przed wakacjami(Lato 2008). Każdy wiek jest dobry. Przykład - słyszałeś może o czymś takim, jak szkoły dla dorosłych. ;)
P-4392
GoldWolf
» 2009-02-23 15:54:12
To ja ci powiem, że już ćwierć wieku za mną, a nawet trochę więcej. Na dobre zacząłem gdzieś pod koniec 2008. I mam nadzieje, że przed 30 będę dobry ;-).
P-4393
« 1 » 2 3
  Strona 1 z 3 Następna strona