Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Spis książek, które czytaliśmy.

Ostatnio zmodyfikowano 2017-09-27 20:17
Autor Wiadomość
akwes
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Spis książek, które czytaliśmy.
» 2012-03-31 22:37:54
Witam :)

Wpadłem na ciekawy pomysł. Wiele osób czyta różne książki, wiele osób pyta też co czytać. Co wy na stworzenie małego spisu tego co przeczytaliśmy, wraz z oceną i krótkim opisem? Na początek:

TytułJęzykOcenaPoziomKomentarz
Beginning C++ Through Game Programming Third EditionENG 8/10 Początkujący Bardzo fajnie napisana, przystępnym językiem.
Symfonia C++ Standard PL 9/10 Początkujący Książka genialna dla osoby początkującej, prosta z barwnymi opisami. Jedyny mankament to jej objętość
Beginning Programming (Programowanie. Od podstaw) ENG 6/10 Bardzo Początkujący Książka dobra ale dla osób całkowicie zielonych. Praktycznie od fundamentów (jak przeliczanie binarne, definicja słowa programowanie).
C++. Elementarz hakera (Hackish C++ Pranks & Tricks) PL 5/10 Początkujący Książka pokazuje kilka sztuczek w WinApi, trochę komunikacji sieciowej, ale ogólnie szału brak. Sztuczki dostępne zwykle w internecie a od komunikacji są lepsze biblioteki.
Programowanie w języku C++. Szybki start(C++ Programming: Visual QuickStart Guide) PL 7/10 Początkujący Ogólnie nie podoba mi się podział na kolumny (obrazki | tekst) przez co kod często jest w wielu liniach. Poza tym dość pobieżnie opisane wszystko.
Sams Teach Yourself C++ in One Hour a Day (6th Edition) (C++ dla każdego. Wydanie II) ENG 8/10 Początkujący Bardzo dobra pozycja. Mniejsze lanie wody niż w Symfonii, jednak kosztem tłumaczenia. W Symfonii często coś jest tłumaczone maksymalnie w głąb tutaj czasami przyjmowane za dogmat. Bardzo fajnie opisany STL.

//

[csv]Tytuł;Język;Ocena;Poziom;Komentarz

[/csv]

//
Wiem, że kilka osób tutaj na forum uważa książki za stratę czasu :)
P-53625
malan
» 2012-03-31 22:42:38
Co podlegałoby ocenie i kto by to miał oceniać? Początkujący?
P-53626
akwes
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-03-31 22:44:30
Poziom mam na myśli do kogo jest kierowana książka, a ocena to subiektywna ocena osoby, która ją przeczytała.
Poziom to już kto co wymyśli sobie (Poczatkujący, Zaawansowany, Średnio zaawansowany). Chodzi mi o bardzo luźny spis książek, wraz z własną oceną, aby ułatwić innym użytkownikom szukanie książek dla nich, a nie koniecznie jakiś rzeczowy, ze średnią ocen itd poważny spis :)

Takie cudo dla orientacji :) Jak najbardziej minimalistyczny, a pewnie przyda się nie jednej osobie, która założy temat "co czytać?". Stąd też lakonizm tematu: nie tyle "Spis książek" co "Spis książek, które przeczytaliśmy". Spłycenie problemu do polecenia lub odradzenia książki.
P-53627
malan
» 2012-03-31 22:52:45
Ogólnie to pomysł mi się podoba. Zwłaszcza, zważając na to, że warsztat się "odświeżył" taka funkcja na cpp0x na pewno by przyciągnęła użytkowników :P Oczywiście pozostaje jeden, niezmienny problem - kto by to miał robić? :)
P-53629
akwes
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-03-31 23:00:50
Hm... Nie wiem czy jest potrzeba robienia specjalnej funkcjonalności. Może po prostu, jak ktoś coś skończy czytać to poświęci te 3 minutki na krótki post w tym temacie o tej książce :)

Zawsze można rozszerzyć to o tutoriale z netu.

Dzięki nieskończonej możliwości edycji posta, może ładnie dopisywać swoje kolejne książki w starym poście. Teoretycznie by wyszły takie karty użytkowników z ich przeczytanymi książkami. (W pierwotnym zamyśle miała to być właśnie prosta tabelka w postach dodawana jak ktoś coś przeczyta).
P-53630
Dawidsoni
» 2012-03-31 23:15:04
Bardzo dobry pomysł:D. Gdyby było tego więcej to można by było to trzymać w jakimś innym miejscu.

Oprócz książek można by było opisywać artykuły i kursy. Ja mam na przykład kilka fajnych artykułów z software developer's journal, gdzie można się naprawdę bardzo dużo dowiedzieć na temat danej biblioteki. Kiedyś przypadkowo trafiłem na taki artykuł o SFML, a dowiedziałem się z niego bardzo dużo nowych rzeczy.
P-53632
DejaVu
» 2012-04-01 00:03:18
W dużym uogólnieniu musiałby to być system do polecania czegokolwiek z możliwością filtrowania po 'typie produktu', gdzie w tym wypadku tym typem byłaby 'książka do programowania w C++' :P
P-53634
akwes
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-04-01 00:26:54
Czyli zanim system powstanie (o ile ma powstać ? ;) to tutaj można zrobić skład :)
P-53635
« 1 » 2 3 4
  Strona 1 z 4 Następna strona