Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[SFML] Przeźroczyste tło

Ostatnio zmodyfikowano 2012-04-07 16:32
Autor Wiadomość
Admixior
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[SFML] Przeźroczyste tło
» 2012-04-07 14:40:06
Witam. Chcę zrobić do mojego programu coś stylu animacji wstępnej (taka jak jest w np. AQQ).
Okna robione przez SFML domyślnie mają czarne tło. Ja natomiast chcę żeby tego tła nie było zupełnie (by móc wyświetlać inne bitmapy teksty itp. normalnie). Z tego co szukałem to nie ma czegoś takiego w bibliotece SFML.
W jaki sposób to można zrobić?
P-54024
akwes
» 2012-04-07 14:46:10
Chcesz żeby aplikacja była przeźroczysta, żeby było widać przez nią pulpit?

Bo mówisz, że chcesz móc
(by móc wyświetlać inne bitmapy teksty itp. normalnie)
 a tło wcale tego nie wyklucza...
P-54025
Admixior
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-04-07 14:54:15
Chodzi mi o to żeby tła nie było (100% przeźroczystości) a inne obiekty typu bitmapy było widać (0% przeźroczystości)

Mówiąc "(by móc wyświetlać inne bitmapy teksty itp. normalnie)" miałem na myśli że nie chce żeby całą aplikacja ze wszystkim w środku miała np 50% przeźroczystości, tylko żeby samego tła nie było widać.
P-54029
hincu
» 2012-04-07 15:04:02
najpierw zacznij rysowac te bitmapy to beda widoczne..
P-54033
Admixior
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-04-07 15:08:51
hmm... bitmapy rysuję ale gdy nie przejmuję się tłem to i tak ono jest. Losowe kolory albo czarne bo posługuję się RenderWindow.
P-54036
akwes
» 2012-04-07 15:09:21
Hm... No to wygląda na to że musisz zaimplementować przeźroczystość okna :) A jak się to obchodzi? Ano tak: czyli sposoby na fake`ową przeźroczystość.

1. Szukasz funkcji w WinApi, która służy do pobierania zrzutu ekranu, potem pobierasz pozycje okna i wyświetlasz przez sf::view odpowiedni fragment zrzutu ekranu :)

Pozostanie problem z dekoracjami okna (ramka, przyciski u góry), to się może da gdzieś zmienić, albo włączyć aplikację w fullscreen?

2. Na stronie SFML jest napisane jak połączyć SFML z biblioteką QT. Wtedy komponenty QT można osadzać w SFML, może da się też odwrotnie, rysować SFML-em po komponentach, a zrobienie przeźroczystego okna w QT to już nie problem (ustawienie dekoracji również).

3. Albo jeszcze dalej pogrzebać czy sfml nie ma czegoś takiego :)


@hincu
*facepalm* Chyba nie rozumiesz o czym rozmawiamy, albo trollujesz, a jeżeli trollujesz to jest to wyjątkowo słaby trolling.
P-54037
Admixior
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-04-07 15:23:20
To trzeba będzie się zacząć uczyć obsługi QT :)
A co do dekoracji okna w SFML to można ustawić styl okna na sf::Style::None i nie będzie żadnych dodatków.

//edit:
A w WinApi nie ma funkcji które by robiły coś takiego?
P-54043
akwes
» 2012-04-07 15:27:27
Jeżeli by robiło to globalnie. WinApi nie ma pojęcia co robi SFML, więc może zmieniać co najwyżej przeźroczystość całego okna i jego zawartości.
P-54045
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona